چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۵
کد خبر: ۲۸۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۹
حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در تجمع بزرگ میدان امام حسین (ع):
تجمع بزرگ گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر روز پنج‌شنبه در میدان امام حسین (ع)برگزار شد.

 به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در این تجمع که با محوریت احیای امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، با بیان اینکه عامل یا عوامل اسیدپاشی اصفهان چهره نظام را موحش جلوه دادند، اظهار کرد: پس نظام باید حق خود را از آنها بگیرد و آنها را مجازات کند.
وی در ادامه اظهار کرد: دشمن بر آن است که چهره امر به معروف را خشن جلوه دهد و از این راه این فریضه الهی را منزوی کند در حالی که دستور قرآن این است که امر به معروف با برخورد نرم، مهربانانه،‌ کرامت‌آمیز و اقناعی انجام گیرد. بسیاری از کسانی که مرتکب منکر می‌شوند نسبت به آن منکر، ناآگاه هستند و بنابراین امر به معروف باید به شیوه مهربانانه انجام شود. مرتکب منکر بیمار است بنابراین با بیمار با خشونت رفتار نمی‌شود. امر به معروف و نهی از منکر با مهر و کرامت عجین شده است.
این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اینکه کسانی که مخالف امر به معروف هستند در اوایل انقلاب نسبت به بی‌حجاب‌ها با خشونت برخورد می‌کردند، اظهار کرد: امام(ره) همان زمان اظهار کرد که باید با این افراد که به دنبال خشونت علیه بدحجاب‌ها بودند برخورد شود.
خاتمی همچنین با بیان اینکه اسیدپاشی اصفهان نمی‌تواند کار یک انسان باشد، گفت: مغرضان خارجی این حادثه را به متدینان چسباندند و عمال خائن آنها در کشور در این دروغ دمیدند. برخی رسانه‌ها و روزنامه‌ها این جنایت را به آمران به معروف منتسب کردند که این جنایت، جنایت کمی نبود. زیرا در این مسئله پای جناح و بازی سیاسی در کار نبود.
وی در ادامه اظهار کرد: آنجا که برای امر به معروف به اقدام عملی نیاز است باید این اقدام با حکم قاضی انجام بگیرد. یک تلنگر به مرتکبان منکر بدون اجازه قانون جایز نبوده و خود منکر است.
خاتمی همچنین گفت:‌ عبادات، ‌نماز، ‌حج، روزه، حجاب و عفاف، ‌تقویت نظام اسلامی و ولایت فقیه،‌ ایجاد وحدت بین دولت و مردم از معروف‌ها محسوب می‌شود و افراطی‌گری سنی و شیعی بدبین کردن مردم به دولت،‌اغتشاش و التهاب، تغییر مسیر انقلاب اسلامی و فساد اقتصادی منکر است. بدحجابی و بی‌حجابی منکر است اما منکر محدود به بی‌حجابی نیست.
این عضو مجلس خبرگان همچنین گفت: عزاداران در مجالس عزاداری مراقب باشند که به دام افراطی گری شیعه نیفتند. ما می‌گوییم هفته وحدت اما این افراطیون می‌گویند هفته برائت. در حالی که امام صادق(ع) به شیعیان می‌فرمود در مساجد اهل سنت نماز خوانده و به تشییع جنازه آنها بروید.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگر از سخنان خود با تشکر از نمایندگان مجلس برای رسیدگی به طرح امر به معروف گفت:‌ این طرح که 36 سال دیر به مجلس آمد، خدمتی به نظام،‌ دولت و مسئولان است، باید در این طرح مشخص شود حریم خصوصی و عمومی کجاست و چگونه باید از آمران به معروف حمایت شود امیدوارم تمام مواد این طرح تصویب بشود تا امر به معروف و نهی ازمنکر سامان بگیرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: