پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
کد خبر: ۲۰۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
رزمایش عاشقان ولایت ۹۹ نیروی زمینی ارتش با محوریت تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی پیرانشهر در مناطق مرزی شمال غرب کشور برگزار شد.

رزمایش عاشقان ولایت ۹۹ نیروی زمینی ارتش به‌صورت تک شبانه و روزانه با هدف نمایش اقتدار و آمادگی رزمی و ارتقای تحرک در منطقه عمومی شمال غرب با موفقیت برگزار شد.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، در این رزمایش که با محوریت تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، یگان‌های حاضر با ساختار جدید نیروی زمینی که تیپ‌های پیاده مکانیزه به تیپ‌های متحرک هجومی تغییر ماهیت داده‌اند، برای دومین بار در این منطقه توانمندی خود را به نمایش گذاشتند.
در این رزمایش تخصصیِ تاکتیکی که مرحله اول آن به صورت شبانه برگزار شد، یگان‌های پیاده، مهندسی، پهپاد و گروه ۱۱ توپخانه در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده طی دو مرحله شبانه و روزانه تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی را پشتیبانی کردند.
در تک روزانه نیز تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی با اجرای طرح‌های رزمی به اهداف از پیش تعیین شده این رزمایش دست یافت.
حفظ و ارتقای تحرک، واکنش سریع به تهدیدات و بالا بردن آمادگی رزمی و توان دفاعی از جمله اهداف رزمایش عاشقان ولایت 99 بود که تیپ ۱۶۴ متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش در این رزمایش اهداف مورد نظر را محقق ساخت.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه برگزاری این رزمایش گفت: نیروی زمینی مبتنی بر اوامر مطاع فرمانده معظم کل قوا، تحولات عمیقی را در ساختار یگان‌های خود به وجود آورده، به این معنا که تبدیل به یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع شده است.
وی تصریح کرد: برگزاری رزمایش عاشقان ولایت ۹۹ در منطقه شمال غرب کشور را بهانه خوبی قرار دادیم تا بتوانیم با توجه به شاخصه‌هایی که در نظر گرفته‌ایم، ارزیابی جدیدی از توان و آمادگی رزمی نیروی زمینی مبتنی بر این ساختار جدید به‌عمل آوریم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: الحمدلله نیروی زمینی با همان روحیه آفندی و با همان روحیه هجومی که دارد، رزمایش عاشقان ولایت 99 را بصورت کاملاً هدفمند انجام داد.
امیر سرتیپ حیدری افزود: در طول این رزمایش، مراحل بسیار اثرگذاری از جمله عملیات شبانه و تعاقب با موفقیت انجام شد تا براساس طرح‌های مورد نظر برای نیروهای عمل‌کننده، در صحنه رزم واقعی بتوانیم دشمن را با تاکتیک‌های جدید به ورطه شکست بکشانیم.
وی تأکید کرد: نیروی زمینی ارتش با توجه به اینکه نهضت روی پای خود ایستادن را در ابعاد مختلف نهادینه کرده است، به فضل خداوند آمادگی دارد که طومار هر متجاوزی را در کسری از زمان به خواست خداوند و اراده الهی درهم بپیچد.
رزمایش آرامش و امنیت مرزبانی ناجا برگزار شد
به گزارش تسنیم، در ششمین روز از هفته نیروی انتظامی روز «مرزبانی، ایثار و جوانمردی، همگامی با مرزنشینان» نیروهای مرزبانی استان‌های بوشهر، هرمزگان و خوزستان توان عملیاتی خود را در رزمایش آرامش و امنیت برای حراست و حفاظت از مرزهای دریایی‌ خلیج‌فارس به نمایش گذاشتند.
در این رزمایش و نمایش که با همکاری ساحل‌نشینان، صیادان و نیروهای حوزه دریایی و ساحلی استان بوشهر برگزار شد، تجهیزات جدید مرزبانی مورد استفاده قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، در این رزمایش، با حضور فرمانده مرزبانی ناجا و استاندار بوشهر، چهار فروند شناور نیمه سنگین و تندرو با هدف تامین امنیت دریایی به ناوگان عملیاتی بوشهر الحاق شد.
سردار احمد علی گودرزی، فرمانده مرزبانی ناجا در این زمینه گفت: این شناورها شامل ۲ فروند شناور ۶۰ فوتی نیمه سنگین حیدر و ۲ شناور تندرو کلاس خلیج‌فارس هستند که با توان نیروهای وزرات دفاع به صورت بومی ساخت و تحویل شده است.
وی افزود: این شناورها از سرعت بالایی برخوردار هستند و تا ۵۶ گره دریایی می‌توانند ماموریت‌های مرزبانان را در عمق دریاها عملی کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: