شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
کد خبر: ۲۰۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
سیف:
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید کرد مشکلی در تامین آرد وجود ندارد.به گزارش صدا وسیما، یزدان سیف با تاکید بر اینکه در کشور کمبود آرد و کمبود گندم وجود ندارد، افزود: حدود ۹۰ هزار نانوایی از طریق ۴۰۰ کارخانه تولید آرد که ماهانه ۹۰۰ هزار تن، گندم را تبدیل به آرد می‌کنند، از طریق شبکه حمل‌ونقلی منسجم و برنامه‌ریزی شده در سه دهه اول، دوم و سوم هر ماه آرد دریافت می‌کنند.
وی افزود: از مردم تقاضا داریم از نانوایی‌هایی که دارای پروانه فعالیت، جواز کسب و پروانه بهداشت تضمین شده هستند، خرید کنند.
سیف ادامه داد: گاهی اوقات دیده شده برخی از نانوایی‌ها که پروانه کسب نداشته و اجازه فعالیت هم ندارند و آرد مورد نیاز خود را از طریق شبکه غیر رسمی تامین می‌کرده‌اند با کمبود آرد مواجه شده‌اند و موجبات سوءاستفاده رسانه‌های ضد انقلاب را فراهم کرده‌اند.
وی در مورد نانوایی‌های آزادپز هم گفت: نانوایی آزادپز دیگر در کشور وجود ندارد و همه نانوایی‌ها به دو مدل یارانه‌ای یک و دو، از دولت آرد دریافت می‌کنند که در نوع اول به صورت کاملا دولتی و به قیمت هر کیلوگرم ۶۶۵ تومان و نوع دوم که به صورت آزاد آرد دریافت می‌کنند.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: در نیمه دوم هر سال، به دلیل اینکه روز‌ها کوتاه می‌شود و تعطیلی خیلی از ادارات و فضا‌های کاری توام با یکدیگر می‌شود، شاهد شلوغی و ازدحام متقاضیان نان در صف نانوایی‌ها هستیم. علت دیگری که امکان دارد نانوایی، نان کمتری پخت کند این است که بعضی نانوایی‌ها به جای هشت ساعت کار شش ساعت فعالیت می‌کنند.
سیف افزود: در هیچ نقطه‌ای از کشور، نه در حال حاضر بلکه در گذشته و حتی در آینده هم هیچ مشکلی در تهیه آرد و نان نداریم ضمن اینکه میزان ذخایر راهبردی کشور بی‌نظیر است.
وی  خاطرنشان کرد: یکی از نانوایی‌ها در استان البرز که مرتکب تخلف هم شده، فیلمی از واحد صنفی خود را برای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارجی فرستاده که این فیلم کاملا دروغ بوده و بعد از بررسی‌ها، مشخص شد این نانوایی تخلفات گسترده‌ای داشته که در حال رسیدگی از طریق مراجع ذیربط هستیم.نام:
ایمیل:
* نظر: