شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
کد خبر: ۲۰۱۰۲۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
قیمت مرغ دوباره پر کشید
قیمت هر کیلوگرم مرغ که بر اساس نرخ مصوب قرار بود حداکثر ۱۵ هزار تومان به فروش برسد به ۲۱ تا ۲۴ هزار تومان افزایش یافته است.به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت هر کیلوگرم مرغ که قرار بود حداکثر 15 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد حداقل شش هزار تومان تا 11 هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد و دیگر توجهی به نرخ‌های مصوب نمی شود.
این گزارش حاکی است، قیمت هر کیلوگرم مرغ کامل و با پوست 21 تا 24 هزار تومان در تهران به فروش می رسد و حتی در برخی از نقاط 26 هزار تومان نیز قیمت‌گذاری شده است.
قیمت هر کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوان 47 هزار تومان و ران مرغ بدون پوست و استخوان نیز 48 هزار تومان است.
نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده نیز حداکثر 10 هزار تومان تعیین شده در نقاط مختلف کشور 16 هزار و 500 تومان تا 18 هزار تومان به فروش می‌رسد.
بنابر این گزارش، در هفته‌های اخیر مرغداران با کمبود نهاده‌ها از جمله کنجاله سویا روبه‌رو بوده‌اند و میزان جوجه‌ریزی کاهش یافته است. وزارت صمت تولیدکنندگان را تهدید کرده در صورتی که قیمت مرغ زنده کاهش نیابد از ترکیه مرغ وارد خواهد کرد.
دولت در ماه‌های گذشته نتوانسته است نهاده‌های طیور را به درستی تامین کند و مرغداران نیز نرخ محصولات خود را بالا برد‌ه‌اند و در نهایت این مردم هستند که به عنوان مصرف کننده نهایی باید این محصول پروتئینی را با قیمت بالایی خریداری کنند، در حالی که حتی همین هم از سفره برخی از اقشار جامعه پر کشیده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: