يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
کد خبر: ۱۹۸۹۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
رزمایش مشترک ۶ روزه نظامیان ایران، چین، ارمنستان، بلاروس، پاکستان و میانمار در منطقه جنوبی روسیه تحت عنوان «قفقاز ۲۰۲۰» با حضور تقریبا ۸۰۰۰۰ نظامی آغاز شد.یک رسانه‌ ترکیه‌ای و همچنین سفارت ایران در روسیه در گزارش‌های جداگانه خبر دادند که رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰» با مشارکت نظامیان چندین کشور شامل ایران و چین در جنوب روسیه آغاز شد.
بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، روسیه دیروز رزمایش نظامی «قفقاز ۲۰۲۰»  با حضور تقریبا ۸۰۰۰۰ نظامی را آغاز کرد.
بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، این رزمایش آخرین مرحله از رزمایش آموزش نبرد در سال جاری است. در جریان این رزمایش ماموریت‌های اصلی در شمال قفقاز و همچنین در دریای خزر و دریای سیاه انجام خواهد شد.
آناتولی گزارش داد، از حدود ۱۰۰۰ نظامی از ارمنستان، بلاروس، چین، میانمار و پاکستان برای مشارکت در این رزمایش دعوت شده و انتظار می‌رود که شناورهای نظامی ایران هم در این رزمایش حضور داشته باشند.
بنابر این گزارش، نمایندگانی از جمهوری آذربایجان، قزاقستان، تاجیکستان، اندونزی، ایران و سریلانکا در نظر دارند به عنوان ناظر در رزمایش مشارکت کنند.
قرار است در رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ ، از ۲۵۰ تانک، ۴۵۰ خودروی جنگی پیاده‌‍‌نظام و خودروی زرهی، ۲۰۰ سامانه خمپاره‌انداز و چندین سامانه راکت انداز استفاده شود.
خبر آغاز رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ در حالی منتشر شده که دیروز سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه درباره این رزمایش بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است؛ مانور مشترک نظامی «قفقاز ۲۰۲۰» با حضور حدود ۱۳ هزار نظامی و ازجمله حدود ۱۰۰۰ نظامی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، ارمنستان، چین، بلاروس، پاکستان و میانمار در منطقه جنوبی روسیه و حاشیه دریای خزر و دریای سیاه آغاز خواهد شد.
در این مانور که در راستای سند «اقدامات در راستای تحکیم اعتماد و امنیت» وین مورخ ۲۰۱۱ می‌باشد، از جدیدترین تجهیزات جنگی، سیستم‌های ضدموشکی، موشکی، هواپیماهای جنگنده، هلی‌کوپتر و سایر تسلیحات به روز استفاده می‌گردد.


نام:
ایمیل:
* نظر: