يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
کد خبر: ۱۹۸۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
سردار کارگر در نشست خبری:
رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با بیان اینکه امسال رژه نیروهای مسلح به‌دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نخواهد شد، گفت: در مجموع ۲۶ هزار و ۵۰۱ برنامه در سطح کشور به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کشور برگزار می‌شود.

نشست خبری رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس کشور با حضور سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی برگزار شد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سوم خرداد سال جاری را آغازگر برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیان کرد و گفت: این برنامه‌ها به ‌مدت ۴۳ هفته تا پایان سال ۹۹ برگزار خواهند شد.
وی بیان داشت: به‌طور کلی ۲۶ هزار و ۵۰۱ برنامه در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود که البته برخی از این برنامه‌ها قبلاً اجرا شده و تا پایان سال به‌طور مستمر بقیه آنها نیز اجرا خواهد شد.
رونمایی جعبه سیاه جنگ
سردار کارگر با‌ اشاره به رونمایی ۵۴ کلان‌پروژه دفاع مقدس گفت: این کلان‌پروژه‌ها را می‌توان جعبه سیاه جنگ به شمار آورد که همه مسائل جنگ از جمله نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، نقش زنان، نقش روحانیت در جنگ، مدیریت، تبلیغات و مهندسی جنگ، نقش نیرو‌های هوایی در جنگ و... را شامل می‌‎شود و در واقع یک کار پژوهشی و مطالعاتی است. همچنین، ۱۴ پروژه دیگر در این راستا تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.
وی با‌ اشاره به تصویب و ابلاغ برنامه‌های اجرایی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح ۳۶ برنامه، ارتش جمهوری اسلامی ۳۸۱ برنامه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۷۸برنامه، نیروی انتظامی ‌۸۰ برنامه، وزارت دفاع ۶۵ برنامه، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ۱۸۸ برنامه، دانشگاه عالی دفاع ملی ۳۳ برنامه که در مجموعه کلیه برنامه‌های نیرو‌های مسلح هزار و ۶۱ برنامه را در حال اجرا داریم.
رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس افزود: نیرو‌های مسلح یک‌هزار و ۶۱ برنامه اصلی را در حوزه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دستور کار دارند و ۷۰۹ برنامه اصلی نیز در ستاد وزارتخانه‌ها و نهاد‌های کشوری در دستور کار قرار گرفته است؛ همچنین در سطح استان‌ها دوهزار و ۹۱۸ برنامه اجرایی داریم و بر این اساس، مجموعاً ۲۶ هزار و ۵۰۱ برنامه ما در سراسر کشور مورد تأیید قرار گرفته که از سوم خرداد تا پایان سال در حال اجراست.
وی گفت: سازمان صدا و سیما ۲۱ هزار و ۸۱۳ برنامه را تدارک دیده که در بخش‌های مختلف این سازمان در قالب ۲۲۹ هزار و ۱۴۹ دقیقه برنامه در حوزه دفاع مقدس پخش خواهد شد.
دیدار تصویری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس با رهبر انقلاب
کارگر با بیان اینکه امسال رژه نیروهای مسلح به‌دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نخواهد شد، افزود:  در ۳۱ شهریور که روز آغاز هفته دفاع مقدس است به‌صورت تصویری در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم بود و از بیانات و رهنمودهای ایشان استفاده خواهیم کرد. همچنین یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس نیز در این دیدار حضور خواهند داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر: