شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
کد خبر: ۱۹۸۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه روغن ذخایر استراتژیک کشور اصلاح شد.به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی از اصلاح نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک خبرداد و گفت: ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک کشور را اصلاح کرد تا بخش خصوصی در این حوزه انگیزه‌های لازم را برای تامین مستقیم نهاده‌های مورد نیاز خود داشته باشد. بر این اساس نرخ عرضه روغن آفتاب کیلویی 5500 تومان،  روغن سویا و روغن پالم نیز کیلویی5100 تومان مصوب شد. وی درخصوص دیگر مصوبات جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: درخصوص تامین ارز دانه‌های روغنی و کنجاله سویا مقرر شد که بانک مرکزی تامین ارز را انجام دهد.
دبیر ستاد تنظیم بازار اضافه کرد: با توجه به تکالیف نیروی انتظامی، دادستانی‌ها و سایر دستگاه‌های نظارتی به خصوص نیروهای مرزبانی و نیروهای مستقر در نقاط مواصلاتی کشور مقرر شد کسانی که در مسیر حمل‌ونقل نهاده‌های دامی با اختلاط شن و ماسه سعی در تقلب در تناژ این کالاها دارند و سبب ضرر به دامدار و غیرکیفی شدن محصول می‌شوند، بشدت مورد برخورد قرار بگیرند.
کلامی تصریح کرد: در این راستا اتاق‌های تعاون، بازرگانی و تشکل‌های تولیدی و توزیعی مکلف شدند تا گزارش‌های خود را به دادستانی، سازمان حمایت، نیروی انتظامی و دبیرخانه تنظیم بازار منعکس کنند. وی افزود: درخصوص هزینه‌های نقل و انتقال ارز نیز مقرر شد کمیته تخصیص ارز وزارت صمت برای ریال عمان و سایر ارزها پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد تا کالاهای مورد نیاز بدون مشکل تامین شود. گفتنی است، بر اساس برآوردها میانگین مصرف سرانه روغن خوراکی در جهان 12 کیلو و 600 گرم و در ایران بیش از 22 کیلوگرم است. ایران حدود 90 درصد روغن خوراکی را وارد می‌کند که با افزایش 40 درصدی تولید و کاهش مصرف به اندازه میانگین جهانی، علاوه‌بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، ضریب سلامتی مردم افزایش خواهد یافت.


نام:
ایمیل:
* نظر: