جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
کد خبر: ۱۹۴۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از فوت ۴۳ راننده تاکسی‌ درون‌شهری به دلیل ابتلا به کرونا خبر داد.


به گزارش تسنیم، مهدی جمالی‌نژاد اظهار داشت: به دنبال شیوع ویروس کرونا بر اساس اعلام وزارت بهداشت، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جزو شاغلینی هستند که شدیداً در معرض ابتلا به این بیماری هستند و از اینرو با تصمیمات اتخاذ شده، رانندگان این ناوگان در اولویت کمک‌های حمایتی و معیشتی قرار گرفتند.
جمالی‌نژاد افزود: در این راستا با همکاری بنیاد علوی و عاملیت بانک سینا، تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد برای برخورداری 50 هزار راننده تاکسی آسیب‌دیده در این بحران در نظر گرفته‌ایم. به این منظور متناسب با هر شهر سهمیه‌ای مشخص تا از سوی سازمان‌های تاکسیرانی در اختیار افراد آسیب دیده و یا خانواده‌هایی که اعضای آنها بر اثر کرونا فوت شده‌اند، قرار گیرد.
وی ادامه داد: تاکنون 14 هزار راننده تاکسی فرآیند دریافت وام خود را انجام داده و در حال شناسایی و معرفی به بانک‌ها هستند و بقیه فرآیند استفاده از تسهیلات نیز در حال اجراست.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین با اشاره به اعطای تسهیلات 6 میلیون تومانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق ثبت‌نام در سامانه ویژه این موضوع گفت:  بر اساس اعلام وزارتخانه مذکور از بین مشاغل مختلف، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین مراجعه و درخواست را داشته‌اند که مراحل اداری آن از طریق سامانه کارا در حال اجراست.
جمالی‌نژاد درباره آخرین آمار ابتلای رانندگان تاکسی‌های درون‌شهری به کرونا اظهار داشت: براساس آخرین آمار ارسالی شهرداری‌ها، 493 راننده به این بیماری مبتلا و متاسفانه 43 نفر از آنان فوت کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: