جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
کد خبر: ۱۹۴۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
رئیس پلیس فتا استان یزد درخصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و کمک به نیازمندان، هشدار داد.سرهنگ «مرتضی  ابوطالبی» اظهار کرد: همزمان با عید سعید قربان و نظر به اجرای توصیه‌های بهداشتی و آموزشی مسئولان بهداشتی کشور در خصوص نحوه عرضه دام در کشور و محدودیت‌های تعیین شده در این موضوع، افراد سودجو و کلاهبردار از فرصت پیش آمده در جهت اهداف سودجویانه خود استفاده می کنند.
وی افزود: کلاهبرداران سایبری با سوء استفاده از شرایط موجود در کشور نسبت به انجام تبلیغات مختلف در بستر شبکه های اجتماعی مبنی بر دریافت نذورات به جهت یاری رساندن به نیازمندان در حال فعالیت مجرمانه هستند.
این مقام انتظامی درباره شیوه کار این مجرمان سایبری، گفت: کلاهبرداران با طراحی سایتهای جعلی و دروغین به عنوان مؤسسات و سازمان‌های شناخته شده و معتبر؛ با اعلام شماره حساب‌های شخصی، متقاضی واریز وجوهات به این گونه حسابها هستند.
 سرهنگ ابوطالبی به شگرد دیگر این افراد سودجو اشاره و خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با ترفند خیرین و راه‌اندازی صفحات شخصی در بستر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و سوء استفاده از نام و اعتبار افراد مشهور و شناخته شده  شامل هنرمندان، ورزشکاران و سرشناسان کشور با انجام مهندسی اجتماعی نظیر تحریک احساسات هموطنان و تهیه کلیپ‌های تصویری شامل فیلم و عکس از نیازمندان، محرومان و خانواده‌های کم‌بضاعت مدعی دریافت وجوه نذورات به منظور کمک‌رسانی به افراد آسیب‌پذیر و نیازمند می‌شوند. وی گفت: با تجزیه و تحلیل این گونه فرآیندهای کلاهبرداری و پرونده‌های قضایی به پلیس فتا مشخص شد که این نوع فعالیت‌ها در فضای مجازی، عمدتا با هدف سودجویی صورت می‌پذیرد.نام:
ایمیل:
* نظر: