جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
کد خبر: ۱۹۴۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
نوبخت اعلام کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اجرای ۳۸ پروژه با ویژگی جهش تولید در فارس، خاطرنشان کرد: اگر با مشارکت بخش خصوصی امسال یکهزار و ۳۵۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اعتباری برای اجرای این پروژه‌ها انجام شود، بالغ بر پنج هزار و ۳۵ فرصت شغلی در این استان ایجاد خواهد شد.شیراز- خبرنگار کیهان:

محمدباقر نوبخت‌، ‌در شورای اقتصاد مقاومتی فارس بیان کرد: موضوعات و مشکلات این استان به صورت ویژه دسته‌بندی شده‌ و در راستای برطرف شدن آنها می‌توان پروژه‌هایی با ویژگی جهش تولید را بهره‌برداری کرد.
او گفت: تاکنون سه  هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان از ۵۵ پروژه‌ای که در فارس در پی سفر رئیس جمهوری به استان با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان مصوب شده بود، تخصیص داده شده است.
معاون رئیس‌جمهور افزود: در راستای تکمیل پروژه‌های ناتمام فارس بالغ بر یکهزار و ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که البته برای تکمیل پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان نیز ٣٠٠ میلیارد تومان باید تخصیص یابد.
نوبخت با بیان اینکه ١۵ پروژه در استان فارس با اعتبار دو هزار و ۳۷۰ میلیارد تومانی امکان تکمیل شدن دارند، خاطرنشان کرد: برای تکمیل پروژه‌های جهش تولید با صدور مجوز، امکان برداشت ٨٠ هزار میلیارد تومان از منابع مالی دولت وجود دارد.
او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور در شرایطی متمایز نسبت به گذشته قرار دارد، اظهار کرد: وجود تحریم‌ها موجب شده تا توانمندی‌های کشور بیش از گذشته شکوفا شوند و ایران پس از تحریم‌ها با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قرار بگیرد.
بازدید هوایی از بزرگراه دشت ارژن- قائمیه، بازدید از موزه دفاع مقدس فارس، آیین کلنگ‌زنی خط سه مترو شیراز، بازدید از ورزشگاه در حال ساخت۶۰۰۰ نفری‌، کلنگ‌زنی۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان و حضور در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی استان برنامه این سفر دو روز بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: