جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
کد خبر: ۱۹۲۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
آیت‌الله خاتمی:
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: کیست که نداند جریان مدیریت کشور را این آقایان و جریان آنها حمایت می‎کردند، امروز که به افتضاح افتاده‎اند، می‎خواهند بگویند: کی بود، کی بود، ما نبودیم؛ در صورتی که همه کاره شما بودید، همه کاره دوستان شما بودند؛ بنگرید به مدیریت‌های کلان، ببینید درصد بالایی از مدیران کشور که همفکران شما هستند.

آیت‌الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با رسا، با انتقاد از نامه موسوی خوئینی‎ها خطاب به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: دفاع از ولایت را وظیفه حتمی‌خود می‎دانم و با توجه به نقش کلیدی ولایت و نقش راهبردهای ایشان در ساماندهی به کشتی انقلاب، بارها گفته‎ام که از عمر من بکاه و بر عمر او بیفزا.
وی ابراز داشت: با توجه به نامه اخیر اهانت‌آمیز که تحقیقا نقد نبود، تخریب و بی‌انصافی محض بود؛ چند نکته را تقدیم می‎کنم: به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه خبرگان و عضو کمیسیون تحقیق خبرگان می‎گویم که انتخاب سال 68 مجلس خبرگان، تنها انتخاب شایسته پس از امام راحل عظیم‌الشأن بوده است و در طول این سی و دو سال رهبری، تنها کسی که لباس رهبری امت بر قامت او زیبنده است، مقام معظم رهبری است.
آیت‌الله خاتمی‌ یادآور شد: امنیت و عظمت امروز کشور در برابر قدرت‎های استکباری مدیون رهبری‎های ولایت است، امروز هیچ قدرتی در جهان قدرت ندارد، حتی یک فشنگ به سوی مرزها و ملت ما شلیک کند؛ نه تنها به سوی ملت ما حتی حضور راهبردی ما در برخی کشورها را مورد هجمه قرار دهد.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان تأکید کرد: موضع عزتمندانه که در شأن ملت ایران است، از سوی ایشان ابراز می‌شود، یکی بزنید 10 تا می‎خورید، این موضع صددرصد عزتمندانه و این دستاورد بزرگی است، اگر مدیریت ولایت نبود، به صراحت می‎گویم: امروز باید با داعش در خیابان‎های کلان‎شهرهای خود می‎جنگیدیم و هیچ‌کسی حتی نویسنده این نامه جسارت‌آمیز نیز امنیت نداشت.
امام جمعه موقت تهران نامه موسوی خوئینی‎ها را اهانت‌آمیز خواند و ابراز داشت: طبق قانون قوه‌مجریه مسئول معیشت مردم و مسئول مشکلات اقتصادی است.
وی با‌ اشاره به نامه موسوی خوئینی‎ها یادآور شد: در نامه خود نوشته‎اند: تورم روزافزون همراه با کاهش درآمد اقشار گسترده، نه تنها زندگی امروز مردم را گرفتار دشواری‌های طاقت‌فرسا کرده که ناهنجاری در درون بسیاری از خانواده‎ها را گسترش داده و آنها را نگران آینده نامعلوم خود و فرزندانشان ساخته است.
آیت‌الله خاتمی ‌تصریح کرد: این نامه خطاب به کیست؟ به بزرگی که در این عرصه هیچ مسئولیتی قانونا ندارد، اما تمام توانش را به کار برده است؛ در برخی موارد نقش قوه مجریه را ایشان برعهده گرفته است، در حالی که وظیفه‎اش نبوده است، به همین دلیل با این هدایت‎ها و مدیریت ولایت در میان این مشکلات اقتصادی، کشور ما در مرتبه هفدهمین اقتصاد برتر جهان قرار گرفته است.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با‌ اشاره به آیه «قَد بَدَتِ البَغضآءُ مِن اَفواهِهِم» گفت: از برخی بیان‎ها و قلم‎ها به صراحت بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد که چرا در برابر آمریکا ایستاده‎ای؟ چرا خط امام را که می‎گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی‎‏تواند بکند، چرا این خط را دنبال کردی؟ چرا همچنان در این کشور شعار مرگ بر آمریکا را زنده نگه داشتی؟
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: مقام معظم رهبری قهرمانی است که هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته است، آمریکا بی‎آبرو شده و بی‎آبروتر از این نیز خواهد شد؛ این همه آوازه‎ها از هدایت‎های رهبر معظم انقلاب است؛ اما سخن این است که برخی در حقیقت فرار به جلو
دارند.
برخی مدیران کشور همفکران موسوی خوئینی‎ها هستند
وی خاطرنشان کرد: کیست که نداند جریان مدیریت کشور را این آقایان و جریان آنها حمایت می‎کردند، امروز که به افتضاح افتاده‎اند، می‎خواهند بگویند: کی بود، کی بود، ما نبودیم؛ در صورتی که همه کاره شما بودید، همه‌کاره دوستان شما بودند؛ بنگرید به مدیریت‌های کلان، ببینید درصد بالایی از مدیران کشور که همفکران شما هستند. آیت‌الله خاتمی ‌با تقدیر و تشکر از مواضع انقلابی و پاسخ‎های بسیار منطقی که در روزنامه‎ها و فضای مجازی نسبت به این نامه عرضه شده است، یادآور شد: مصداق شعر «یکی بر سر شاخه بن می‎برید» کسانی هستند که بر سر سفره نظام نشسته‏‎اند، مسئولیت‎هایی را پذیرفته‎اند و بخشی از مشکلاتی که هست بدون ‌تردید مدیون تدبیر و نقشه‎های آنها است؛ اما حالا فرار به جلو می‎کنند. وی تأکید کرد: اگر کشور و نظام را می‎‏خواهیم، اگر استقلال و امنیت امروز را می‎خواهیم، امام فرمودند: پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند؛ ممکن است کسانی بگویند شما نقد را برنمی‎تابید! پاسخ این است که ما نقد را برمی‎تابیم، لکن نقد، نه تخریب و تهمت.


نام:
ایمیل:
* نظر: