جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
کد خبر: ۱۹۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
امروز انجام می‌شود
شبکه الجزیره به‌نقل از کاخ کرملین از برگزاری نشست

ویدئو کنفرانسی روسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه درباره بحران سوریه خبر داد.
به گزارش فارس، شبکه الجزیره به نقل از کاخ کرملین از برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی روسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه درباره بحران سوریه خبر داد.
به گفته دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین، رایزنی از راه دور ولادیمیر پوتین، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان در قالب مذاکرات آستانه و در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، روسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه قبل از شروع مذاکرات خصوصی سه‌جانبه، به‌طور جداگانه یک بیانیه منتشر خواهند کرد. به گفته پسکوف، دستور کار مذاکرات بررسی تحولات اخیر در سوریه است.
این برای نخستین بار است که این نشست مهم به این طریق برگزار می‌شود. قرار بود در اسفند 1398 نشست سران سه کشور حاضر در مذاکرات موسوم به روند آستانه به میزبانی تهران برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا این نشست به تعویق افتاده بود. مذاکرات موسوم به روند آستانه در پایتخت قزاقستان از سال ۲۰۱۵ به این سو برگزار می‌شود و در آن نمایندگانی از ایران، روسیه و ترکیه برای رفع هرچه زودتر بحران در سوریه تلاش دارند. اما طی سال‌های اخیر مذاکرات در این چارچوب به میزبانی پایتخت‌های این سه کشور نیز برگزار شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: