پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
کد خبر: ۱۹۱۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
برگزاری دهمین جلسه دادگاه ۲۱ متهم کلان ارزی
دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی صبح امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

به گزارش میزان، در ابتدای جلسه وکیل متهم میرزایی بعد از قرار گرفتن در جایگاه گفت: نسبت دادن اتهام به موکل اینجانب مورد قبول نیست. موکل اقدامات خود را در چارچوب قانون انجام داده و هیچ قصد و نیتی برای عمل مجرمانه نداشته است.
در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: متهم میرزایی می‌گوید من هیچ سهم و نقشی در صرافی پالاب نداشته‌ام. وی می‌گوید بنده به عنوان یک شخص غیرمطلع بوده‌ام در حالی که میرزایی سال‌ها در بانک مرکزی بوده است.
در ادامه جلسه دادگاه، قاضی خطاب به متهم اسدبیگی مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه گفت: آزادی شما برای پرداخت حقوق کارکنان است و حقوق کارکنان باید پرداخت شود.
نماینده دادستان هم گفت: در چند جلسه برای پرداخت حقوق با متهم اسدبیگی به صورت خصوصی صحبت کردم. 10 میلیون یوآن او در توقیف است و این ارز ناشی از خرید و فروش ارز است. او به دادسرا فشار می‌آورد.
قاضی خطاب به اسدبیگی گفت: خود فروش ارز هم که جزو جرائم محسوب می‌شود.
نماینده دادستان خطاب به اسدبیگی گفت: شما منابع دیگری هم دارید و از آن می‌توانید حقوق را پرداخت کنید. تا شما را احضار می‌کنیم حقوق کارکنان را دو ماه عقب می‌اندازید. از وقتی که در اردیبهشت‌ماه دادگاه تشکیل شده است پرداخت حقوق را عقب انداخته‌اید و این کار را برای فشار به دادگاه انجام می‌دهید. این ده میلیون یوآن اسنادش وجود دارد و این پول ماحصل خرید و فروش ارز است. برای دادسرا امکان دادن مجوز برای این پول وجود ندارد، شما از منابعی که دارید پول را پرداخت کنید.
قاضی خطاب به متهم اسدبیگی گفت: از منابع دیگر پول کارکنان را پرداخت کنید.
در ادامه این جلسه دادگاه، بصیرانی دیگر متهم این پرونده در جایگاه قرار گرفت و ضمن رد اتهامات خود گفت: در دادگاه مطالب غیرصحیح به من نسبت داده شده است.حتی یک ریال از بانک در قالب وام خدمات
نگرفته‌ام.
در ادامه این جلسه دادگاه، نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: شما طوری اظهارات را بیان می‌کنید که انگار چاه نفت داشتید و در آن حضور پیدا می‌کردید و خودتان می‌فروختید. دادسرا از مراجع رسمی استعلام کرده است و هیچ مرجع رسمی شما را به‌عنوان کارگزار نمی‌داند شما سعی دارید در پرونده ابهام‌سازی کنید.
وی با ارائه مدرکی گفت: لیست شرکت‌هایی که ارز فروخته شده است در این لیست وجود دارد، بصیرانی می‌گوید ارتباطی با اسدبیگی نداشته است در حالی که او ظهرنویس چک‌های اسدبیگی با بانک اقتصاد نوین بوده است.
نماینده دادستان با ارائه مدرکی دیگر اظهار داشت: مهر تعدادی از شرکت‌ها در دفتر صرافی میرزایی پیدا شده است. خرید و فروش ارز شما خیلی از بیشتر از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار است. همان شرکتی که پروفرم توسط شرکت دنیای معتمد پارسه جهت واردات خط تولید نیشکر از چغندر قند به بانک مرکزی ارائه داده است حال سوال اینجاست شما مهر و سربرگ را ارائه
داده‌اید؟
این متهم گفت: مهر را نه، اما سربرگ را من ارائه دادم.
نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: چرا این کار را کردید؟ شما سربرگ دادید و می‌گویید من از جعلی بودن آن اطلاعی نداشتم.
نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: شما هم به عنوان کارگزار درصدی برای آزادسازی و هم درصدی برای خرید و فروش ارز می‌گرفتید.
متهم بصیرانی گفت: بانک سامان سربرگ شرکت را می‌خواست و به این دلیل آن را ارائه دادیم.
در ادامه متهم کحال‌زاده  به دفاع از خود پرداخت.
قاضی با اعلام ختم جلسه دادگاه گفت: باید پرونده بانک مرکزی را که مربوط به آقایان سجاد و صالحی می‌باشد را همزمان با این پرونده پیگیری کنیم و جلسه بعدی این دادگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: