شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
کد خبر: ۱۸۴۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح آزادراه شهید همت- کرج، ضمن قدردانی از تلاش همه مهندسان و کسانی که در راه آبادانی، رفاه و سلامت مردم تلاش می‌کنند، تأکید کرد: قطعات ٢ و ٣ آزادراه شهید همت - کرج از پس‌فردا به روی مردم باز خواهد شد.قطعات ٢ و ٣ آزادراه شهید همت - کرج  روز گذشته (سه‌شنبه) با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.
روحانی در آئین افتتاح این آزادراه بیان داشت: این پروژه در ابتدای دولت یازدهم ۳ درصد رشد داشته و ۹۷ درصد آن در این دولت ساخته شده است.
وی گفت: این اتوبان اهمیت ویژه دارد. سال‌ها بود که مردم از آزادراه اتوبان همت عبور می‌کردند و یک مرتبه با تابلویی به نام پایان اتوبان مواجه می‌شدند و  ناچار بودند به سمت چپ گردش کنند. قطعات ٢ و ٣ آزادراه شهید همت - کرج از پس فردا به روی مردم باز خواهد شد و آن تابلو قرمز پایان اتوبان برداشته  و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج می‌شود.
رئیس‌جمهور گفت: در این ماه‌های اخیر سه پروژه مهم را افتتاح کردیم که بسیار اهمیت داشت. یکی مترو هشتگرد برای استان تهران و البرز افتتاح شد. دومین پروژه آزادراه شمال بود که افتتاح شد و بسیار اهمیت داشت.
روحانی اضافه کرد: آزادراه تهران - شمال صنعت جاده‌سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می‌گذارد. آن ۳۲ کیلومتری که جای آن ۹۰ کیلومتر را گرفته است سراسر پل یا تونل است و این قدرت مهندسین ایران را نشان می‌دهد که بسیار حایز اهمیت است. سومین پروژه هم در آستانه سال جدید افتتاح شد قطعه ۲ و ۳ آزاده راه شهید همت - کرج بود به بهره‌برداری رسید.
وی گفت: تقریبا سه سال است که ما هر سال به آقای نوبخت می‌گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می‌شود؟ و ایشان هم همیشه به ما قول می‌دهد که تلاش می‌کنیم تا عید افتتاح شود خدا را شکر با کمی تاخیر به افتتاح رسیدیم.
روحانی بیان داشت: سال ۹۹ مردم از این جاده استفاده می‌کنند. این کار انجام خواهد گرفت. بقیه طرح‌ها و پروژه‌های دیگر هم در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد. ۱۰ هزار میلیاردتومان برای این آزادراه‌ها اعتبار هزینه شده است که ارزش فعلی این آزادراه‌ها ۲۵ هزار میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه خوبی برای مردم است.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه این روزهای سخت خواهد گذشت و شفا دست خداوند است،‌ اظهار داشت: توجه ما باید به خداوند باشد و امسال جسم‌مان از اماکن متبرکه فاصله دارد اما روحمان از همیشه به آنان نزدیک‌تر است. با کمک مردم و همت پزشکان از این روزهای سخت عبور می‌کنیم. شفا دست خدا است، آینده و عظمت کشور دست خدا است و توجه ما باید کاملاً به خداوند باشد.  
وی در ادامه گفت: من به پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی که شبانه‌روز مشغول هستند و تلاش می‌کنند و جان بسیاری از مردم را نجات دادند و الان هم در حال درمان بیماران بستری در بیمارستان‌ها هستند، خداقوت می‌گوییم و در برابر آنها تعظیم می‌کنیم و برای همه مریض‌ها آرزوی سلامت و شفا می‌کنیم.  گفتنی است  قطعه ۲ این آزادراه از گرمدره تا شهرک جهان‌نما به طول 1/5 کیلومتر و قطعه ۳ از شهرک جهان‌نما تا جاده چالوس به طول 5/4 کیلومتر است. با بهره‌برداری از این قطعات ۳۵ درصد از بار ‌ترافیکی جاده‌های مواصلاتی استان تهران و البرز به این آزادراه منتقل خواهد شد.
باید با کمک مردم هرچه زودتر
روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
رئیس‌جمهور همچنین در تماس تلفنی با استاندار خراسان رضوی، بر ضرورت تلاش مسئولان استان در همه بخش‌ها و استفاده از ظرفیت‌های استان از جمله نیروهای مسلح و سازمان‌های مردم نهاد در راستای ارائه خدمات به مردم و جلوگیری از شیوع گسترده کرونا تأکید کرد.
دکتر روحانی در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در جریان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و همچنین روند درمان بیماران مبتلا به کرونا در این استان قرار گرفت. وی با بیان اینکه این روزهای سخت دیر یا زود به پایان خواهد رسید، افزود: مردم امروز احساس می‌کنند که بیمارستان‌ها و پزشکان و پرستاران پناهی برای آنها هستند و این بسیار ارزشمند است. روحانی با‌ اشاره به اینکه خوشبختانه کادر درمانی باتجربه و متخصص ما در منطقه و سطح جهان از جایگاه خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: دولت با همه توان و امکانات در این موضوع وارد شده و  برای رساندن تجهیزات و امکانات لازم بیمارستان‌ها و حفاظت از جان کادر درمانی در مقابله با ویروس کرونا همه تلاش خود را انجام خواهد داد.
همه باید در پویش «در خانه می‌مانیم»
شرکت فعال داشته باشند
رئیس‌جمهور همچنین در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه‌ علوم پزشکی گیلان و در پاسخ به ابراز نگرانی وی درخصوص احتمال افزایش مبتلایان با انجام سفرهای نوروزی گفت: قطعا همه باید در پویش «در خانه می‌مانیم» شرکت فعال داشته باشند و  امیدوارم ملت فهیم و شریف ما که همواره در کنار یکدیگر برای رفع مشکلات تلاش کرده‌اند، این‌بار نیز در این پویش بزرگ برای تامین سلامت خود و سایر شهروندان از سفرهای نوروزی اجتناب کنند و صرفا اگر ناگزیر به سفر یا جابه‌جایی بودند با حفظ اصول بهداشتی نسبت به این کار اقدام
کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: