شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
کد خبر: ۱۸۴۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
ریابکوف:
معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با سفیر ایران اعلام کرد که کمک‌های این کشور به ایران برای مقابله با کرونا ادامه خواهد یافت.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به وی اطمینان داد که کمک‌های روسیه به ایران برای مقابله با بیماری کرونا ادامه خواهد یافت و مقامات روسیه بعد از دریافت نامه حسن روحانی در حال بررسی نحوه اقدام در این زمینه هستند.
معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: مسکو اقداماتی را برای لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران انجام داده و تلاش خواهد کرد از راه‌های مختلف از جمله مشارکت در اینستکس همکاری خود با ایران را گسترش دهد.
به گزارش فارس، جلالی نیز ضمن قدردانی از کمک‌های فدراسیون روسیه به جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا، بر تداوم کمک‌های دوجانبه و جهانی در شرایط فراگیری جهانی این بیماری تأکید
کرد.
وی در ادامه از موضع گیری منطقی روسیه در قبال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران تقدیر کرد. جلالی بر همکاری همه کشورها برای مقابله با این ویروس تأکید کرد.
گفتنی است معاون وزیر خارجه روسیه ۲۰ اسفندماه نیز در تماس تلفنی سفیر ایران بر غیرقانونی بودن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تأکید کرد و گفت که موضوع آژانس باید به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود.
لازم به ذکر است روسیه پیش از این ۵۰ هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به ایران ارسال کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: