شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
کد خبر: ۱۸۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از انجام مقدمات واگذاری ۹ فرودگاه نفتی کشور طی یک دوره زمان‌بندی مشخص به این شرکت خبر داد.سیاوش امیرمکری، در گفت‌‌وگو با ایرنا  در اهواز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۳ فرودگاه در مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است، گفت: طی چند سال گذشته وزارت نفت پیشنهادی مبنی بر انتقال فرودگاه‌های نفتی به این شرکت داشته که توافقات اولیه برای این موضوع حاصل شده است. وی ادامه داد: قرار است طی یک برنامه زمان‌بندی مشخص با انجام یک‌سری مقدمات بعد از آماده‌سازی‌های لازم، اداره این فرودگاه‌ها و سپس مالکیت آنها به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران واگذار شود.
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران این فرودگاه‌ها را در شهرهای ماهشهر، آغاجاری، خارک، لاوان، سیری، کنگان، بهرگان، عسلویه و گچساران عنوان کرد.
امیرمکری همچنین به محدودیت و مسافت فرودگاه فعلی و نیز تقاضاهای افزایش عملیات پروازی در استان خوزستان، گفت: بر همین اساس ساخت یک فرودگاه جدید در دستور کار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران قرار دارد.
وی ادامه داد: مطالعات ایجاد و ساخت فرودگاه جدید از طریق مشاور پروژه انجام و نهایی شده است و طی برآوردی که صورت‌گرفته ساخت فرودگاه جدید اهواز به ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
امیرمکری اضافه کرد: زمین مورد نیاز این پروژه مشخص شده و در حال حاضر تامین منابع آن را پیگیری می‌کنیم تا با بهره‌برداری از این پروژه، فرودگاه جدید اهواز به یکی از هاب‌های هوایی کشور تبدیل شود.نام:
ایمیل:
* نظر: