دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۹
کد خبر: ۱۷۹۷۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
کیمیا علیزاده درباره تصمیمش برای مهاجرت مواردی را اعلام کرده که جای تأمل دارد و با نگاهی به گذشته می‌توان به راحتی متوجه واقعیت شد.

سرانجام پس از دو روز گمانه‌زنی درخصوص احتمال مهاجرت کیمیا علیزاده با انتشار پستی شبیه به بیانیه در اینستاگرام نسبت به حواشی اخیر واکنش نشان داد و این موضوع را تایید کرد. او در این مطلب با تمرکز روی احساسات مردم، از اجحاف در حق زنانی مانند خود در ورزش ایران صحبت کرد.
در اینکه کیمیا علیزاده مانند هر انسانی این حق را داشته که برای آینده زندگی شخصی و ورزشی خودش تصمیم بگیرد هیچ شکی نیست و در شرایط طبیعی نمی‌توان به مهاجرت او ایراد گرفت، اما نکاتی که او در پست اینستاگرام به آنها اشاره کرده، جای تأمل دارد. موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم او که در تمام طول فعالیت ورزشی خود مورد حمایت جامعه ورزش، مسئولان فدراسیون تکواندو و مقامات ایران بوده، اما با مطرح کردن جملات فمینیستی و مورد علاقه کشورهای مخالف ایران، از اجحاف در حق خود به عنوان یک زن صحبت کرده است. این صحبت‌های غیرواقع در شرایطی مطرح شده که روز گذشته برخی کاربران در فضای مجازی درباره جوایزی که کیمیا علیزاده پس از کسب مدال برنز المپیک 2016 دریافت کرده لیستی را منتشر کردند که جالب بود. بر اساس این لیست علیزاده سه سال قبل 300 سکه طلا و 10 هزار دلار از وزارت ورزش، یک آپارتمان از استانداری البرز، 50 میلیون تومان از شهرداری کرج، یک جفت کفش طلا به قیمت 100 میلیون تومان، پیام تشکر رهبری‌، رئیس‌جمهور، رئیس‌مجلس، وزیرارتباطات و... را دریافت کرده است. حالا مشخص نیست که او واقعا از کدام اجحاف صحبت می‌کند؟! خدماتی که در چند سال گذشته به کیمیا علیزاده ارایه شده، به هیچ کدام از ورزشکاران بانوی ما داده نشده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: