شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
کد خبر: ۱۷۶۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران با حضور در مقابل سفارت عراق در تهران ضمن اهدای گل به کارکنان این سفارتخانه، حمایت خود را از ملت عراق اعلام و تأکید کردند که ملت ایران صف آشوبگران و اغتشاشگران در عراق را از صف ملت عراق جدا می‌دانند.به گزارش فارس، این اقدام در پی فتنه‌انگیزی ایادی استکبار در عراق و حمله به کنسولگری ایران در نجف و کربلا برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق صورت گرفت.
صف آشوبگران در عراق را از ملت این کشور جدا می‌دانیم
سعید محمدی، مسئول کمیته بین‌الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در این مراسم اظهار داشت: ما به‌عنوان دانشجویان دانشگاه تهران در اینجا حاضر شده‌ایم تا بگوییم که ملت ایران صف آشوبگران و اغتشاشگران در عراق را از صف ملت این کشور جدا می‌دانند.
وی ادامه داد: ما به هیچ وجه کسانی که سرکنسولگری ایران در نجف ‌اشرف را به آتش کشیدند از مردم عراق نمی‌دانیم و آنها را دست‌نشانده و ایادی آل‌سعود و دولت آمریکا می‌دانیم. محبت بین مردم ایران و عراق از قدیم‌الایام وجود داشته و در این سال‌ها هم به لطف زیارت اربعین و محبت زیادی که مردم عراق به زائران ایرانی کرده‌اند، این محبت بیشتر هم شده است.
محمدی افزود: این محبت آن‌قدر ریشه دوانده که دشمنان ملت عراق نمی‌توانند بین این دو ملت تفرقه‌افکنی کنند.
مسئول کمیته بین‌الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: دانشجویان ایرانی دوستدار ملت عراق هستند با این وجود ما آتش‌سوزی سرکنسولگری ایران در نجف ‌اشرف را کار مردم عراق نمی‌دانیم.
نمی‌گذاریم به روابط ایران و عراق
 خدشه وارد شود
مفید وهاب، مدیر اداری سفارت عراق نیز در جمع دانشجویان گفت: ملت عراق شیعه و دوستدار ملت ایران هستند با این وجود ما به هیچ عنوان نمی‌گذاریم به ‌اشتراکات دو کشور خدشه وارد شود.
وی تأکید کرد: آتش‌سوزی سرکنسولگری ایران در نجف ‌اشرف به هیچ وجه از جانب ملت عراق نبوده است با این وجود ما آینده بسیار خوبی را برای عراق پیش‌بینی می‌کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: