پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
کد خبر: ۱۷۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
14 کارشناس اقتصادی خطاب به روحانی:
جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس،جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور نوشتند: همانگونه که استحضار دارید رهبر انقلاب در واکنش به اجرای طرح شوک آور بنزینی دولت شما فرمودند که خودشان نظر کارشناسی ندارند و فقط از فرایند
تصمیم گیری شما در جلسه سران قوا حمایت می‌کنند. اما به ایشان گفته شده که اجرای این طرح، موافقین جدی داشته و البته مخالفین کاملا جدی نیز دارد و به این ترتیب رهبر انقلاب بر تضارب آرای کارشناسی در این موضوع صحه گذاشتند.
ما به عنوان جمعی از فرزندان مردم و کارشناسان دانشگاهی، پژوهشی و‌اندیشگاهی کشور- که صرف‌نظر از ضرورت اصل هدفمندی یارانه‌ها با مدل، اجزای قیمتی، زمان، مصداق و نحوه اجرای طرح به طور قاطع مخالف هستیم.
این کارشناسان در ادامه خواستار شفاف ‌سازی و اقناع کامل درباره مسائل زیر از سوی روحانی شدند:
۱. اسامی کارشناسان موافق طرح بنزینی دولت را -چه از مدیران و کارشناسان میانی دولتی چه از مراکز علمی و پژوهشی- برای مردم به طور کامل و شفاف اعلام‌نمایید.
۲. سند پیوست کارشناسی اقتصادی درباره طرح بنزینی خود را -که پایه تصمیم ‌سازی شما در جلسه هماهنگی سران قوا و نهایتا اتخاذ تصمیم شده- به طور کامل و با جزییات محاسبات منتشر‌نمایید.
۳. باتوجه به الزام ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر لحاظ کردن تبعات اجتماعی اصلاح یارانه حامل‌های انرژی، سند پیوست مطالعه کارشناسی در دولت برای بررسی ابعاد اجتماعی اجرای تصمیم بنزینی دولت را -در صورت وجود- منتشر‌نمایید.
۴. باتوجه به ابهامات به وجود آمده درباره موافقت‌ها و مخالفت‌های اعضای حاضر در جلسه تصمیم گیری نهایی شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، مشروح کامل مذاکرات جلسه مذکور را همراه با نامه‌های قبل و بعد در ارتباط با این مصوبه تاریخی برای آگاهی مردم عزیز و کارشناسان منتشر‌نمایید.
۵. ضمن تاکید بر اهمیت مکانیزم تدبیر شده نظام در شرایط جنگ اقتصادی، باتوجه به ابهامات جدی درباره فرایند تعیین دستور جلسه، نحوه اداره جلسه، مدل تصمیم گیری (رای اکثریت یا اجماعی اعضا) در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، لطفا ایین نامه اداره جلسات شامل ارکان جلسه (رئیس، نایب‌رئیس، دبیر و...) و مدل تصمیم گیری را برای اطلاع مردم و کارشناسان شفاف ‌سازی و منتشر کنید.
در پایان اعلام آمادگی می‌کنیم به عنوان کارشناسان مخالف شوک بنزینی دولت، درباره جزییات تصمیم، مدل اجرا و نیز اصلاحات پیشنهادی و حتی طرح‌های جایگزین در سطوح مختلف با جنابعالی، وزرای اقتصادی و کارشناسان موافق طرح، «جلسات مباحثه و مناظره کارشناسی» برگزار‌نماییم و از رسانه ملی نیز می‌خواهیم مشروح این جلسات را برای اطلاع مردم عزیز و
گله‌مندمان پخش و منعکس نماید.
امضا کنندگان عبارتند از: محمدرضا اکبری، سیداحسان خاندوزی، مجتبی رضاخواه، سیدامیر سیاح، محسن زنگنه، مالک شریعتی، ارسلان ظاهری بیرگانی، محمدجواد عامری، علی‌اصغر قائمی‌نیا، فاضل مریدی فریمانی، میثم پیله فروش، ناصر یارمحمدیان، پیمان حدادی، محمدرضا حسینی.نام:
ایمیل:
* نظر: