دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۰
کد خبر: ۱۷۴۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶


در پی اعتراض‌های پراکنده در تهران و برخی نقاط دیگر، رسانه‌های سعودی بسیاری از برنامه‌های خود را متوقف کرده و تلاش می‌کنند اعتراضات را از ماهیت اقتصادی آن به میان سیاسی بکشانند. حکومت دست‌نشانده آل‌سعود که طی چند سال اخیر، عربستان را به کلکسیون انواع شکست‌ها و رسوایی‌های سیاسی و نظامی ‌تبدیل کرده‌اند بعد از اعلام افزایش قیمت بنزین تلاش گسترده‌ای را برای تحریک افکار عمومی ‌به اعتراض آغاز کردند و بعد از اعتراض‌های پراکنده، از یکسو به بزرگنمایی اعتراض‌ها و از سوی دیگر به تحریف خواسته معترضان پرداختند. بخش فارسی شبکه العربیه، ایندپندنت عربی، الشرق‌الاوسط عربی، بخش فارسی خبرگزاری سعودی(واس)، بخش فارسی شبکه الاخباریه و فعال‌تر از همه رسانه‌های سعودی یعنی «ایران ‌اینترنشنال» فارسی، تقریباً تمامی‌ برنامه‌ها و فعالیت خود را بر روی ایران متمرکز کرده‌اند. این رسانه‌ها علاوه‌بر انتشار چند ویدئو از اعتراضات مردمی‌که از حضور عوامل آنها در میان معترضان خبر می‌دهد به جعل خبر و انتشار ویدئوهای ساختگی و آرشیوی که بعضاً مربوط به سایر کشورهاست نیز روی آورده‌اند.
شبکه سعودی ایران اینترنشنال که علی‌اصغر رمضان‌پور , معاون فراری وزیر ارشاد دولت اصلاحات سردبیری آن را برعهده ‌دارد، در تفسیری که فقط چند دقیقه بعد از انتشار، از خروجی سایت خود حذف کرد، خطاب به مردم ایران می‌گوید، هنوز هم عربستان را به‌خاطر روابط سازنده‌اش با آمریکا و اسرائیل سرزنش می‌کنید؟! مزدور ایرانی‌الاصل آل‌سعود توضیح نمی‌دهد که آیا دوشیده‌ شدن از سوی آمریکا، انهدام زیرساخت‌ها، کشته‌شدن هزاران نظامی ‌عربستان و مزدوران اجیر شده و... همان «روابط سازنده‌ای» است که به آن افتخار می‌کنند؟! این خبر اگرچه چند دقیقه بیشتر روی سایت باقی‌نماند و ظاهرا گردانندگان سایت متوجه خطای بزرگ خود شده و آن را حذف کرده‌اند ولی خبر یاد شده اعتراف به تلاش سرویس‌های بیگانه برای مدیریت اعتراض‌ها و تبدیل آن به آشوب‌های خیابانی است.
گفتنی است سردادن برخی از شعارهای هنجار‌شکنانه و آسیب‌رسانی به اموال عمومی ‌نشانه دیگری از تقلای دشمنان بیرونی برای موج‌سواری در اعتراض‌هاست.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: