دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
کد خبر: ۱۷۴۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
رئیس‌قوه قضائیه:
رئیس‌قوه قضائیه با تاکید بر ادامه قاطعانه و مصمم روند مبارزه با فساد گفت: هیچگونه حاشیه‌سازی نمی‌تواند روند مبارزه دستگاه قضایی با فساد را کند یا متوقف کند و ما مصمم‌تر از گذشته، این مسیر را ادامه می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضائیه، مبارزه با فساد را نکته‌ای اساسی برای نظام اسلامی دانست و اظهارداشت: مبارزه با فساد در ذات نظام وجود دارد و هیچکس نمی‌تواند دغدغه مردم، نظام و کشور را داشته باشد اما دغدغه مبارزه با فساد نداشته باشد.
رئیسی با بیان اینکه مبارزه با فساد یک اصل و ضرورت است، افزود: امروز پرچم مبارزه با فساد برافراشته شده و یک موضوع کاملا همگانی است که مربوط به همه بخش‌ها و آحاد مردم است. هر کس امروز به نام مدیر به مردم خدمتگزاری می‌کند باید بداند توقع مردم از همه دستگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها، سلامت نظام اداری و خدمت بدون شائبه و مبارزه با فساد است.
وی با بیان اینکه مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است، تاکید کرد: دستگاه قضا مصمم است این روند را دنبال کند و هیچگونه حاشیه‌سازی ما را گرفتار نخواهد کرد، از مبارزه با فساد باز نخواهد داشت و روند کار دستگاه قضایی را کند نخواهد کرد. ما مصمم‌تر از همیشه به صورت قاطعانه با فساد مبارزه می‌کنیم و مردم را نیز در جریان اقدامات خود قرار خواهیم داد زیرا معتقدیم مشارکت و احساس مسئولیت مردم در این زمینه بسیار مهم است.
در ادامه این جلسه، رئیس‌دستگاه قضا همچنین دستور داد که تغییرات مورد نیاز در قانون مجازات اسلامی یا آیین دادرسی کیفری، هر چه سریع‌تر به مجلس شورای اسلامی اعلام شود.
براساس این گزارش، رئیس‌ستاد حقوق‌بشر نیز گزارشی از حضور جمهوری اسلامی در مجمع عمومی شورای حقوق‌بشر سازمان ملل ارائه داد و گفت: فضا در این نشست در مجموع مثبت بود و گزارش منقح و کاملی از وضعیت حقوق بشر در کشور ارائه شد.
در ادامه نیز بحث و بررسی درخصوص اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری در دستور کار مسئولان قضایی قرار داشت که مواردی از آن به تصویب رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر: