چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
کد خبر: ۱۷۴۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با انتقاد از کاهش نیافتن قیمت رب گوجه از سازمان حمایت خواست تعارف را با تولیدکنندگان رب کنار بگذارد.
سید یاسر رایگانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا و سیما،  با انتقاد از عدم برخورد با گرانفروشان رب اظهار داشت: حدود دو ماه پیش مسئولان سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کردند که در جلسه‌ای با تولیدکنندگان رب مقرر شده است قیمت توافقی اعلام و درج شود، اما پس از دو ماه هیچ خبری نشده است و رب گوجه با قیمت‌های قبلی به فروش می‌رسد.
رایگانی افزود: ما مطلعیم که هم اکنون برخی کارخانه‌ها گوجه را کیلویی ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند، اما هیچ تصمیمی درخصوص کاهش قیمت رب نگرفته‌اند.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ما منتظر تصمیم سازمان حمایت هستیم و معتقدیم این سازمان باید تعارف خود را با تولیدکنندگان رب گوجه کنار بگذارد تا ما هم بتوانیم برخورد کنیم.
افزایش دوباره خودرو
رایگانی درباره واکنش تعزیرات به افزایش قیمت برخی خودرو‌های داخلی اظهارداشت: در یکی دو ماه گذشته شاهد واکنش مثبت بازار به کاهش قیمت‌ها بودیم و قیمت خودرو‌های داخلی سیر نزولی داشت، اما متاسفانه به علت ارایه نکردن خودرو‌ها و پلاک‌گذاری نکردن قیمت برخی خودرو‌ها تا ۱۱ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. وی افزود: خودروساز نقش خود را انجام نداده و از نگاه ما مقصر است و در صورتی که سازمان‌های ناظر مانند سازمان حمایت اعلام تخلف کنند، رسیدگی خواهیم کرد.
برخورد با گران‌فروشی نان
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوالی درباره برخورد با گران‌فروشی نان نیز گفت: سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همه نانوایی‌های سراسر کشور موظفند از ۱۲ آبان نرخ‌های مصوب را نصب و وزن و کیفیت اعلامی را نیز رعایت کنند. رایگانی ادامه داد: پیرو این اطلاعیه ما گشت‌های مشترک تعزیرات را از همین هفته شروع کردیم و قطعا با متخلفان با شدت بیشتری برخورد خواهیم کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: