پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۹
کد خبر: ۱۷۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
در دومین تجربه حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت حوزه هنری، همزمان با ایام مراسم راهپیمایی اربعین، در چهار نقطه مرزی و شهرهای نجف ‌اشرف و کربلا، کارگاه تجسمی، نمایشگاه پوستر و برنامه‌های فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و کانون هنرمندان پیشکسوت حوزه هنری و مرکز تجسمی‌ حوزه هنری، برای دومین سال متوالی جمعی از هنرمندان پیشکسوت حوزه هنری در رشته‌های مختلف، در قالب 4 گروه از بیستم مهرماه عازم مناطق مرزی مهران، شلمچه، چذابه و مرز خسروی خواهند شد.
هنرمندان حاضر در این رویداد هنری طی سه روز در مسیر زائران اربعین به خلق آثار هنری در رشته‌های نقاشی، طراحی، خوشنویسی، شعرخوانی و روایت حادثه کربلا، عکاسی و ساخت فیلم مستند می‌پردازند. همچنین پس از تجمیع هنرمندان در شهرهای نجف ‌اشرف و کربلا، در صورت مهیا بودن شرایط، بخشی از برنامه‌های هنری در این دو شهر نیز اجرا خواهد شد.
از جمله فعالیت‌های دیگر هنری در نقاط مرزی، برپایی چهار نمایشگاه پوستر با موضوعات عاشورایی، مقاومت و استکبارستیزی است. همچنین قرار است کارگاه‌های هنری ویژه مخاطبین کودک و نوجوان در محل استقرار هنرمندان در نقاط مرزی یادشده برپا شود.
کاظم چلیپا، محمدحسین نیرومند، محمدحسین قدمی، علی وزیریان ثانی، احمد آقاقلی‌زاده، سیدحمید شریفی آل‌هاشم، سیدفضل‌الله قدسی (از افغانستان)، سیدحسین شهریاری (از پاکستان) از جمله هنرمندان حاضر در این رخداد فرهنگی هنری هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: