يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
کد خبر: ۱۷۲۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
فوتبال تریبونی برای مردمجبهه آزادی فلسطین مخالفت خود با برگزاری دیدار برابر تیم ملی فوتبال عربستان در کرانه باختری را اعلام کرد و از ملت فلسطین خواست در صورت برگزاری این بازی، از ملت یمن حمایت کنند.
هفته گذشته فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرد که حاضر به بازی با فلسطین در انتخابی جام جهانی 2022 قطر در خاک این کشور است. بعد از صدور این حکم، تحلیل‌های زیادی از سوی رسانه‌ها و گروه‌های مختلف فلسطینی انجام گرفت. قبول بازی در خاک فلسطین از سوی سعودی‌ها، پشت پرده‌ای داشت که از سوی «جبهه مردمی آزادی فلسطین» فاش شد. این جبهه اعلام کرد که آل‌سعود پشت پرده این بازی به دنبال سیاست‌های خود در منطقه و عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.
شبکه پی.بی.اس هفته گذشته مستندی با عنوان «ولیعهد» منتشر کرد. در این مستند فاش شد که بن سلمان، ولیعهد سعودی در سفر ترامپ به عربستان در ماه می‌2017 وعده‌ای خاص به او داده است. او قول داده تا در صورت کمک واشنگتن به ریاض برای شکست دادن ایران در منطقه، حاضر است تا رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد و روابط عادی خود را با آنها آغاز کند.
اکنون، پروژه بن سلمان کلید خورده و آل‌سعود برای رسیدن به این هدف و علنی کردن روابط خود با رژیم صهیونیستی، از دیپلماسی ورزش کمک گرفته است. فوتبال برای سعودی‌ها دستاویزی شده تا پیشگام کشورهای مسلمان شوند و این خیانت تاریخی را به مردم مظلوم فلسطین انجام دهند.
به همین خاطر، موافقت فدراسیون فلسطین برای آمدن کاروان سعودی به خاک این کشور با اعترضات گسترده جبهه‌های مقاومت، از حماس گرفته تا جهاد اسلامی، شده است.
نکته قابل تامل در موافقت سعودی‌ها برای بازی با فلسطین، این است که کاروان آنها برای ورود به سرزمین‌های اشغالی باید با سران رژیم غاصب مذاکره کند. دریافت مجوز ورود از رژیم صهیونیستی، تاییدکننده ماهیت جعلی این رژیم است. این صدور مجوز از سوی رژیم اشغالگر برای ورود یک تیم ملی مسلمان به خاک فلسطین اشغالی، نشان می‌دهد که سعودی‌ها ماهیت جعلی آنها را تایید کرده و با استفاده از ابزار ورزش، روابط خود را با آنها رسمی و عادی کرده‌اند.
تشریح خیانت آل‌سعود
این اقدام فریبکارانه سعودی‌ها واکنش یکی از کاربران مجازی فلسطینی را به دنبال داشت. این کاربر در مطلبی عنوان داشت: در یک برنامه خباثت‌آمیز از سوی آل‌سعود، با فریبکاری دست همکاری با سران فلسطینی دادند تا پروژه عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را آغاز کنند. بازی عربستان با فلسطین در رام الله برگزار می‌شود. تنها یک سؤال دارم: آیا روی گذرنامه‌های بازیکنان تیم ملی عربستان برای ورود به خاک فلسطین اشغالی، مهر رژیم صهیونیستی می‌خورد؟
این کاربر مجازی با تحلیل ریزبینانه خود اعلام کرد که ورود کاروان عربستان برای بازی با فلسطین با مجوز و ویزای رژیم صهیونیستی انجام می‌شود؛ این یعنی هویت جعلی این کشور را تایید کرده و روابط با اشغالگران را عادی دانسته است. این خیانت تاریخی آل‌سعود به ملت و آرمان آزادی فلسطین و پروژه سعودی-آمریکایی برای عادی ‌سازی روابط و هویت بخشیدن به رژیم اشغالگر است.
مخالفت جبهه مردمی آزادی فلسطین
این البته پایان کار نبود، دیروز جبهه مردمی آزادی فلسطین (الجبهة الشعبیة لتحریر فلسطین) در بیانیه‌ای جدید، دوباره مخالفت خود را با حضور تیم ملی فوتبال عربستان در خاک فلسطین اشغالی در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 اعلام کرد.
جبهه مردمی فلسطین اعلام کرد: «هرگونه تلاش برای عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی رد است. ما استفاده ابزاری از فوتبال برای عادی ‌سازی روابط را نمی‌پذیریم. رژیم اشغالگر ورود تمام ورزشکاران و باشگاه‌های نوار غزه به خاک این کشور برای مسابقات ورزشی را ممنوع کرده‌اما می‌خواهد به یک تیم عربی مجوز حضور در کرانه باختری را بدهد. آنها در پشت پرده به دنبال عادی ‌سازی روابط هستند.»
 این نهاد مردمی خطاب به فلسطینی‌ها گفت: «مردم باید این بازی مهم در انتخابی جام جهانی را به عنوان تریبونی درنظر بگیرند و به حمایت از مردم یمن مقابل تجاوز سعودی‌ها بپردازند. همچنین باید مانع از عادی ‌سازی روابط از طریق برگزاری این بازی شوند.»
این جبهه مردمی فلسطین پیش از این نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این بازی یک دسیسه سعودی-آمریکایی برای عادی ‌سازی روابط است.


نام:
ایمیل:
* نظر: