شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵
کد خبر: ۱۷۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری
دو هزار و ۴۸۰ طرح حوزه روستایی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور به بهره‌‌برداری رسید.

این تعداد طرح عمرانی و زیرساختی به ارزش ۷۱۴ میلیارد تومان دوشنبه با فرمان اسحاق جهانگیری و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور افتتاح شد.ششمن همایش ملی روز روستا و عشایر امسال نخستین بار خارج از تهران و در استان خراسان جنوبی برگزار شد.
از مجموع طرح‌های حوزه روستایی ۷۱ طرح و پروژه در حوزه آبرسانی روستایی، ۵۴ پروژه ساخت و آسفالت راه روستایی، ۳۹۲ پروژه خدمات ارتباطات رادیویی، تلفن ثابت و همراه و اینترنت و یک هزار و ۲۳۴ پروژه بهسازی محیط و آسفالت معابر است.همچنین ۱۴۵ پروژه خدمات جهاد کشاورزی، ۱۵ پروژه خدمات بهداشت و درمان، ۱۵۷ پروژه برق‌رسانی، ۷۴ پروژه گازرسانی و پروژه‌هایی در حوزه خدمات صدا و سیما و امور عشایر امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری در بیرجند مرکز خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.
استاندار یزد در ارتباط ویدئو کنفرانس گفت که ۱۰۰ پروژه عمرانی در روستاهای این استان با اعتبار ۲۲۸ میلیارد ریال افتتاح شد و این اعتبارات و پروژه‌ها در بخش‌های مختلف از جمله بنیاد مسکن، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و اعتبارات مربوط به دهیاری‌ها اجرا شده است.  به گفته استاندار فارس در این استان نیز ۲۲۸ پروژه با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان برای مناطق عشایری و روستایی افتتاح شد. سهم استان قزوین از پروژه‌های روز ملی روستا و عشایر ۱۰۶ پروژه بود که با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
برای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ۶۵ طرح اقتصادی و عمرانی افتتاح شد که به گفته استاندار این استان ۱۹۳ نفر اشتغال مستقیم و ۲۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم از محل این طرح‌ها ایجاد شده است. ۶۸ پروژه در استان کردستان با ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار نیز همزمان با روز ملی روز روستا و عشایر به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس توسط معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.نام:
ایمیل:
* نظر: