جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
کد خبر: ۱۶۹۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
تخت‌روانچی:
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، گفت: عدم تمایل آمریکا برای تصویب معاهده منع آزمایش‌های هسته‌ای و قصد این کشور برای انجام آزمایش‌های هسته‌ای بیشتر با ان‌پی‌تی مغایرت دارد.
دهمین سالروز بین‌المللی بزرگداشت مبارزه علیه آزمایش‌های هسته‌ای با حضور دبیرکل سازمان ملل، رئیس مجمع عمومی و نمایندگان دائم کشورهای عضو برگزار شد.
مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد، با سخنرانی در این جلسه، ضمن گرامیداشت قربانیان آزمایش‌های هسته‌ای و با‌ اشاره به آثار مخرب این آزمایش‌ها بر روی محیط زیست و سلامت انسان‌ها، بر لزوم خاتمه آزمایش‌های هسته‌ای به‌عنوان گامی ‌مهم در رسیدن به خلع سلاح هسته‌ای تأکید کرد.
وی با هشدار نسبت به خطر مستمر مسابقه تسلیحات هسته‌ای، سیاست دارندگان سلاح هسته‌ای را مورد انتقاد قرار داده و تأکید کرد: اعلام آشکار عدم تمایل آمریکا برای تصویب معاهده منع آزمایش‌های هسته‌ای و نیز قصد این کشور برای انجام آزمایش‌های هسته‌ای بیشتر با اسناد بین‌المللی و در راس آنها، معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای یا ان‌پی‌تی مغایرت دارد.
به گزارش مهر، تخت‌روانچی ضمن تأکید بر لزوم تلاش مضاعف کشورها برای تحقق کامل خلع سلاح هسته‌ای، از رژیم صهیونیستی که دارای سلاح هسته‌ای است، به‌عنوان تهدیدی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی نام برد. وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا به تحقق هدف مهم خلع سلاح هسته‌ای کمک کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: