شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
کد خبر: ۱۶۹۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
معاون مدیرکل پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در توهینی به عزاداران حسینی، آن را سرگرم کردن مردم دانست!خدیجه گلین‌مقدم در صفحه شخصی اینستاگرام با انتشار تصویری از پیامک دعوت مراسم شیرخوارگان حسینی آن را رواج تشیع صفوی نامید و برگزاری مراسم عزاداری را راهی برای سرگرم کردن مردم در حکومت غیرخردورز دانست! و این اعمال را ظاهرسازی معرفی کرد.
برخورد با معاون هتاک
در واکنش به این هتاکی، عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: توهینی که به ساحت اهل‌بیت در صفحه اینستاگرام این خانم منتشر شده کار بسیار سخیف و ناپسندی است.
سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگویی با دانا اظهار داشت: حضرت علی‌اصغر(ع) سند مظلومیت امام حسین(ع) و سند مظلومیت واقعه عاشورا است و در حقیقت یکی از کارهای بسیار شایسته‌ای که در این سال‌هال اخیر اتفاق افتاده است، برگزاری مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) است که در قالب همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود.
ساداتی‌نژاد افزود: امروز همایش فرهنگی مذهبی شیرخوارگان حسینی جنبه بین‌المللی پیدا کرده است و در همه کشورهای اسلامی و کشورهای اروپایی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه حضور این افراد مصداق همان نفوذی‌هاست، گفت: این افراد علی‌رغم اینکه در مراکز آموزشی فعالیت می‌کنند و وظیفه ‌تربیت و آموزش را بر عهده‌دارند، قرار است با توجه به رسالتی که دارند، معلم‌های جامعه ما را پرورش دهند. مسیری که خانم گلین‌مقدم در این کار طی کرده کار بسیار غلطی بوده است.
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با‌ اشاره به تماس خود با رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: آقای خنیفر با این مسئله به‌صورت انقلابی برخورد کرده است. رئیس دانشگاه فرهنگیان در جلسه‌ای که در دانشگاه فرهنگیان برگزار شده است این انحراف را محکوم کرد و این اقدام را مایه ننگ نام شریف معلمی دانست.
ساداتی‌نژاد افزود: آقای خنیفر گفت که در روزهای آینده با فرد هتاک برخورد می‌شود و از پست خود خلع خواهد شد.
وی ادامه داد: در جای مقدسی مثل دانشگاه فرهنگیان که محل پرورش معلم است و قرار است نسل آینده خودمان را به مدارس واگذار کنیم، انتخاب مسئولیت‌ها و افرادی که به کار گمارده می‌شود بسیار حساسیت دارد، لذا مسئولان باید دقت لازم را در این خصوص داشته
باشند.
مسئول هتاک به عزاداری حسینی
از دانشگاه فرهنگیان می‌رود
بعد از انتشار گسترده این پیام توهین‌آمیز در فضای مجازی و واکنش فعالان فرهنگی نسبت به آن، رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا اعلام کرد: خدیجه گلین‌مقدم درخواست بازنشستگی داده و از دانشگاه فرهنگیان می‌رود.
حسین خنیفر افزود: ساحت حضرت رسول‌اکرم(ص) و خاندانشان آن قدر پاکیزه است که قلم به مزدان، افسادگران، مردم‌فریبان، بوم‌صفتان و مرکب جاهلان نمی‌توانند خدشه‌ای بر این اقیانوس وارد کنند.
خنیفر ادامه داد: قلم‌های مسموم وارثان فتنه باعث می‌شود تا حقانیت مسیر اباعبدالله(ع) بیش از پیش نمایان شود. تا جایی‌که امام علی(ع) می‌فرمایند کسی که فاقد بصیرت باشد رأی او ارزشی ندارد. دانشگاه فرهنگیان ۳۶ هزار شهید تقدیم کشور کرده است و همواره رهرو شهادت خواهد بود و این رهروی هم از واقعه کربلا نشئت می‌گیرد.
دانشگاه فرهنگیان
و انتصاباتی که دقت بیشتری می‌طلبد
گفتنی است، هتاکی دانشگاه فرهنگیان که از آن به‌عنوان مرکز تعلیم معلمان در سراسر کشور یاد می‌شود به علت اهمیت ویژه این دانشگاه موضوع ویژه‌ای است.
اظهارات توهین‌آمیز این فرد سبب شده تا نگرانی درباره سازوکار انتصابات در این دانشگاه بیشتر شود. دانشگاهی که به گفته رهبر معظم انقلاب مرکز ثقل اصلی نظام آموزش و پرورش است، نباید توسط افرادی اداره شود که از خود چنین تفکرات مسمومی‌ را بروز می‌دهند و می‌توانند فرصت بزرگ دانشجومعلمان را به یک تهدید تبدیل کنند.
البته خبر برخورد با این فرد هتاک باید به‌گونه‌ای محکم و قاطع باشد که درس عبرتی برای دیگران باشد، اینکه رئیس این دانشگاه رفتن این معاون را در کنار اعلام خبر بازنشستگی این خانم اعلام کرده این شائبه را ایجاد می‌کند که برخورد جدی با وی نشده است.
به‌نظر می‌رسد دقت در انتصابات آینده این دانشگاه مهم جزو الزامات مدیران آن است و نباید اجازه جولان افراد مسئله‌دار در این دانشگاه داده شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: