سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
کد خبر: ۱۶۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
فروش قطعات اوراقی در اینترنت
دو برادر دوقلو که با تشکیل باند سرقت اقدام به مونتاژ موتورسیکلت و خرد کردن خودروهای سواری در شرق تهران می‌کردند، دستگیر شدند.
رئیس کلانتری نبرد در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره گفت: صبح دوشنبه، مأموران کلانتری نبرد، با کشف یک خودروی سرقتی و بهره‌گیری از دوربین‌های مدار بسته و منابع اطلاعاتی موفق به شناسایی سارقان این خودرو در همان محدوده شدند.
سرهنگ جهانشاه تیموری با بیان اینکه پس از هماهنگی‌ها با مقام قضایی برای دستگیری سارقان، مأموران پلیس عصر دوشنبه در عملیاتی به محل سکونت سارقان رفته و آنها را دستگیر کردند، افزود: هنگام دستگیری سارقان، مأموران اقدام به بازرسی از محل کرده و با قطعات زیادی از خودروی پراید و موتورسیکلت رو‌به‌رو شدند و در این مورد نیز از متهمان بازجویی انجام شد.
تیموری ادامه داد: این دو سارق که ۲۷ سال سن دارند، دوقلوهای یکسان و مشابه هستند، آنها ابتدا سعی داشتند با سوءاستفاده از شباهتشان، مأموران را گمراه کنند اما با توجه به اسناد و ادله موجود مشخص شد که هر دو نفر در سرقت مشارکت داشتند.
وی در مورد شگرد این سارقان گفت: این افراد که یک همدست دیگر آنان نیز شناسایی شده‌، اعتراف کردند با تشکیل باندی سه نفره از مدتی قبل اقدام به سرقت خودروی سواری پراید در نقاط مختلف شهر می‌کردند، به‌طوری که تاکنون به حدود ۱۵ فقره سرقت پراید اعتراف کرده‌اند. این افراد پس از سرقت پراید آن را به نزدیکی مخفیگاهشان برده و اقدام به تکه تکه کردن اجزا و قطعات آن می‌کردند به‌طوری که به جز اسکلت کابین، تمامی ‌قطعات خودرو را جدا کرده و از طریق آگهی در سایت‌های اینترنتی فروش کالاهای دست دوم و همچنین چند مالخر در محدوده میدان شوش، به فروش می‌رساندند.
رئیس کلانتری نبرد با‌ اشاره به سرقت موتورسیکلت از سوی این افراد خاطرنشان کرد: شیوه سرقت موتورسیکلت از سوی اعضای این باند متفاوت بود. آنها ابتدا اقدام به شناسایی افرادی که موتورسیکلت‌شان سرقت شده می‌کردند و سپس در ازای دریافت مبلغی کم، سند و مدارک مربوط به موتورسیکلت را از وی می‌گرفتند. این افراد در ادامه اقدام به سرقت موتورسیکلتی مشابه همان موتورسیکلت مسروقه کرده و با‌ تراشیدن شماره‌های ثبت شده و درج شماره‌های جدید روی بدنه و موتور موتورسیکلت، آن را به‌عنوان جایگزین موتورسیکلت مسروقه به مالباختگان می‌فروختند.
تیموری افزود: برادران دوقلو تاکنون به حدود ۶ فقره سرقت موتورسیکلت به همین شیوه اعتراف کردند.
وی درباره سوابق این سارقان نیز گفت: هر دو متهم سابقه دستگیری داشته‌اند.
رئیس کلانتری نبرد در مورد اینکه آیا این افراد اقدام به جعل پلاک موتورسیکلت نیز کرده بودند، گفت: ‌این موضوع از سوی مأموران در حال بررسی است و شواهدی در دست بررسی است که نشان می‌دهد احتمالا این افراد پلاک موتورسیکلت‌ها را نیز جعل کرده‌اند که با توجه به افزایش قیمت موتورسیکلت این اقدام برایشان دارای درآمد قابل توجهی بوده است.
سرهنگ تیموری با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی از متهمان دستگیر شده در حال انجام است و همدست سومشان نیز به‌زودی دستگیر خواهد شد، به شهروندان هشدار داد که به هیچ عنوان سند و مدارک موتورسیکلت خود را در اختیار دیگران قرار نداده و برای خرید و فروش و نقل و انتقال موتور حتما به مراکز تعویض پلاک پلیس راهور مراجعه کرده و از خرید و فروش موتورسیکلت‌های قولنامه‌ای و وکالتی خودداری کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: