سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
کد خبر: ۱۶۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
مسئول بسیج جامعه زنان:
مسئول بسیج جامعه زنان با بیان اینکه شناخت جایگاه دختر و بالیدن به این جایگاه، رسالت دختران امروز ماست، گفت: در حال حاضر 270 شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان علیه کرامت زن به فعالیت‌ مشغولند.

مینو اصلانی در گفت‌وگو با ایسنا، با‌ اشاره به اینکه دختران امروز باید‌ شأن و منزلت جایگاه دختر را بدانند، اظهار داشت: دختران نباید خود را در معرض سخیف‌ترین مدل‌های امروزی قرار دهند، چراکه شأن دختر امروز والاتر از آن است که از شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی و اینترنت الگو بگیرد، زمانیکه دختران به داشته‌ها و هویتشان توجه بیشتری داشته باشند دیگر سرمایه بزرگ زندگی خود را به تاراج نمی‌دهند، بنابراین شناخت جایگاه دختر و بالیدن به این جایگاه، رسالت دختران امروز ماست.
اصلانی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان علیه تفکر عمیق و عقلانی کرامت زنان به فعالیت مشغول هستند، گفت: دختران جوان باید مراقب باشند تا در زمین بیگانگان بازی نکنند و هویت خود را متزلزل نسازند، بلکه به هویت، تمدن و میراث کهن ایران‌زمین بازگردند، ایرانی که میراث‌دار تمدن و فرهنگ غنی کرامت زن شده است دخترانش نیز باید از تمدن آن محافظت کنند.
وی با بیان اینکه ضروری است که امروز دست‌اندرکاران برای رسیدن به هویت و کرامت زنان برنامه‌ریزی کنند، ادامه داد: چقدر محتوا تولید شده و به دغدغه ازدواج جوانان پاسخ داده شده است؟ اینها موضوعاتی است که دختران جوان با آن مواجه هستند.
مسئول بسیج جامعه زنان با بیان اینکه باید دختران را با هویت‌بخشی دینی و ملی کرامت زن آشنا کنیم، گفت: هم خانواده‌ها و هم آموزش و پرورش باید کرامت زن را بشناسند و آن را در خانواده‌ها نهادینه کنند. خانواده‌های متدین باید فرزندان صالح تربیت کنند تا آنها در مسیر آموزه‌های دینی رشد کنند، اما با شبکه‌های اجتماعی مواجه هستیم که بعضاً تربیت فرزندان ما را در دست می‌گیرند و برای این موضوع باید فکری اندیشید.
فضای مجازی
در کثیف‌ترین کشورهای دنیا
به این میزان رها نیست
اصلانی، ایجاد شبکه ملی اطلاعات را یکی از نیازهای دختران و پسران امروز دانست و افزود: در کثیف‌ترین کشورهای دنیا به این میزان فضای مجازی رها نیست، حتی مدیریت فضاهای مجازی اینگونه کشورها براساس فرهنگ آن کشور شکل می‌گیرد، اما در کشور ما هیچ‌گونه مدیریتی وجود ندارد و صرفاً تحت عنوان گردش آزاد اطلاعات، هر نوع اطلاعات مستهجنی در اختیار نوجوانان و حتی نونهالان قرار می‌گیرد که نیاز است این مسئله هرچه زودتر در کشور به شکل سامان‌یافته‌ای درآید تا دختران جوان ما به هویت اصلی، حقیقی و درونی خود دست یابند و بتوانند آن را درک و لمس کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: