يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۷
کد خبر: ۱۶۴۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
رئیس‌دادگاه انقلاب تهران:
رئیس‌دادگاه‌ انقلاب اسلامی تهران گفت: فردی که برای دریافت پول بی‌حجابی و بی‌عفتی را در جامعه ترویج می‌دهد، با جاسوس هیچ تفاوتی ندارد یعنی هر دو به نظام ضربه می‌زنند.
حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که «امروز در بیشتر کشورها رعایت حجاب از دولت مطالبه می‌شود چرا در جامعه کنونی ایران برخی به بد‌حجابی روی آورده‌اند؟»، گفت: تبلیغات سوء که از طرف کشورهای غربی بر علیه دین مبین اسلام انجام می‌شود سبب رشد بی‌حجابی و بدحجابی در کشور ما شده است.
غضنفرآبادی اظهار داشت: باید جلوی این تهاجم فرهنگی گرفته شود تا مردم تحت تاثیر آن قرار نگیرند زیرا با هجوم مد و لباسی که در سطح جامعه رواج پیدا کرده است، افرادی که دارای اعتقادات کامل نیستند هم با این موج هماهنگ می‌شوند.
وی با بیان اینکه بخشی از فساد جامعه در اثر تمایل به‌اشرافی‌گری است، عنوان داشت: بخش دیگر فساد ناشی از این است که برخی مسئولان وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند؛ از جمله کمرنگ شدن احساس مسئولیت در زمینه عفاف و حجاب مدارس دخترانه، نمود آن است.
رئیس‌دادگاه انقلاب اسلامی افزود: متأسفانه برخی افراد فریب شعارهایی نظیر «حجاب اجباری نیست» را خورده‌اند در حالی که این گونه شعارها بسیار غیر تخصصی و صرفاً سیاسی است.
غضنفرآبادی با بیان اینکه در زمینه حجاب و عفاف فعالیت‌های فرهنگی کمرنگ انجام شده است، اظهار داشت: با وجود این جامعه باید در زمینه حجاب و سایر مسائل، قانون‌مدار و قانون‌محور باشد که متأسفانه چنین نیست؛ رعایت حجاب و امر به معروف نباید صرفاً به فعالیت‌های فرهنگی محدود شود بلکه باید با هنجارشکن‌های عفاف و حجاب برخورد صورت گیرد.
وی ادامه داد: در زمینه حجاب و عفاف افزون بر کار فرهنگی باید با افراد مزدور برخورد قاطع شود زیرا فردی که جاسوسی بر علیه نظام اسلامی می‌کند با کسی که برای دریافت پول بی‌حجاب و بی‌عفتی را در جامعه ترویج می‌دهد هیچ تفاوتی وجود ندارد هر دوی آنها به جامعه اسلامی ایران آسیب وارد می‌کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: