يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر: ۱۶۴۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
یادبود شهید مدافع حرم ماشاءالله شمسهشهید مدافع حرم ماشاءالله شمسه، سال 1346 در روستای سراب زارم شهرستان بروجرد متولد شد. در دوران دفاع مقدس، با وجود سن پایین اما به عنوان رزمنده بسیجی راهی جبهه نبرد حق علیه باطل شد. وی در دوران تهدید حرم آل الله از سوی تکفیری‌ها با اینکه بازنشسته بود اما به طور داوطلبانه راهی نبرد با تروریست‌ها شد. وی سرانجام،13 فروردین‌ سال 95 در سوریه و در حین حفاظت از حرم حضرت زینب(س) هدف گلوله تک‌تیرانداز داعشی قرار گرفت و به شهادت رسید.
همسر شهید ماشاءالله شمسه در مصاحبه‌ای می‌گوید: «وقتی لحظه اول خبر شهادتش را شنیدم تنها جمله‌ای که در آن حال گفتم تبریک شهادتش بود چون شهادت آرزویش بود و به آرزویش هم رسید.»
شهید مدافع حرم ماشاءالله شمسه در وصیت نامه‌اش نوشته: «... به خاطر مشکلات دنیا و کمبود حقوق و مزایا و زن و بچه از یاری نمودن دین خدا که همانا اسلام عزیز است دست برندارند و در کارهای محوله کوتاهی نکنند و همان طور که امام بزرگوار فرمود:پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. پس شما عزیزان هم در این امر کوتاهی نکنید و پشتیبان رهبر عزیز باشید.عزیزان من،بنده از زمانی که تصمیم گرفتم جزء مدافعین حرم باشم به قرآن رجوع نمودم و از آن کمک خواستم که آیه بیست و نه سوره حج آمد و در آن تاکید شده بود به مسلمانان زمانی که به مدینه هجرت نموده‌اند با توجه به جنگ و ظلمی که به آنها روا شده قدم بردارند و مبارزه کنند...»
نام:
ایمیل:
* نظر: