جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
کد خبر: ۱۶۲۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
روزنامه «واشنگتن پست» در جدیدترین گزارش خود با عنوان «همه ادعاهای دروغ ترامپ» نوشته او به رکورد روزی 12 دروغ رسیده و طبق محاسبات این روزنامه در مجموع 10 هزار دروغ گفته است.
روزنامه «واشنگتن پست» از زمانی که ترامپ در سال 2016 به عنوان رئیس‌جمهور در کاخ سفید مستقر شد سامانه حقیقت یابی را در مورد اظهارات و ادعاهای ترامپ راه‌اندازی کرده است. به نوشته این روزنامه آمریکایی، در زمان شروع این طرح که در ابتدا مختص صد روز نخست ریاست جمهوری ترامپ بود، او به طور میانگین هر روز نزدیک به پنج دروغ می‌گفت اما هر چقدر که از حضور ترامپ در کاخ سفید می‌گذشت، میانگین ادعا‌های کذب او نیز بالا و بالاتر می‌رفت و به رکورد 8 دروغ در هر روز رسید. حالا واشنگتن پست گزارش تازه‌ای را با این عنوان نوشته: «یک سال فریبکاری بی‌سابقه: ترامپ سال ۲۰۱۸ به طور متوسط در هر روز، ۱۵ ادعای کذب مطرح کرد».
داده‌های آماری جدید این روزنامه نشان می‌دهد رئیس‌جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید تاکنون بیش از ۱۰ هزار ادعای دروغین، یعنی روزانه ۱۲ دروغ به زبان آورده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، داده‌های آماری «فکت چکرز» این روزنامه که همه اظهارات و گفته‌های رئیس‌جمهور آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، نشان می‌دهد او در مدت ۸۶۹ روز ریاست جمهوری‌اش، ۱۰۷۹۶ ادعای دروغین و نادرست مطرح کرده است.
در واقع رئیس‌جمهور آمریکا در تاریخ ۲۶ آوریل(6 اردیبهشت) از تعداد ۱۰ هزار ادعای دروغین فراتر رفت. حدود یک پنجم این ادعا‌های دروغین در ارتباط با مسئله مهاجرت است. همچنین پرتکرارترین ادعای کذب که رئیس‌جمهور آمریکا به زبان رانده به خصوص از زمان تعطیلی دولت آمریکا، مربوط به دیوار مرزی مکزیک بوده که او همیشه مدعی شده این دیوار در حال ساخته شدن است. ادعا‌های دروغین ترامپ در ارتباط با تجارت و تحقیقات مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم ۱۰ درصد کل دروغ هایش را شامل می‌شود. به نوشته سی ان ان، رئیس‌جمهور آمریکا به طور روزانه ۱۲ بار دروغ می‌گوید؛ که این تعداد بیشتر از تعداد دفعاتی است که بیشتر آمریکایی‌ها دستان خود را در یک روز می‌شویند. بر اساس داده‌های یک مؤسسه امور خدماتی آمریکا، فقط ۵۰ درصد آمریکایی‌ها دستان خود را روزانه بیش از ۱۰ بار می‌شویند!

نام:
ایمیل:
* نظر: