شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
کد خبر: ۱۶۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را برای جلوگیری از خوابیدن قانونگذاران در دفتر کارشان به این مجلس ارائه کرده است. گویا این چرت زدن های وسط روز در مجلس نمایندگان آمریکا تبدیل به یک معضل در این کشور شده است.خوابیدن نمایندگان آمریکا در کنگره این کشور ظاهرا تبدیل به معضلی برای این کشور شده طوری که «کاتلین رایس»، نماینده دموکرات این کشور را واداشته تا لایحه ای را برای توقف این وضع ارائه کند.  وی  متممی را بر بسته تخصیص بودجه مطرح کرده که مربوط به بودجه اقدامات شاخه مقننه می‌شود و می‌تواند قانونگذاران را از استفاده از دفتر کار خود برای خواب منع کند.
 بر اساس این گزارش بسیاری از قانونگذاران در سال‌های اخیر برای کاستن از هزینه‌های اجاره در واشنگتن، در دفتر کار خود خوابیده اند. شمار دقیق این افراد مشخص نیست اما تخمین زده می‌شود که تعداد آن‌ها به ده‌ها نفر برسد. برخی قانونگذاران آمریکایی از جمله «رایس»، اما معتقدند که چنین کاری این افراد را در وجهه نامناسبی قرار می‌دهد و باید این وضع هر چه زودتر  متوقف شود. رایس گفته، از برخی کارکنان این دفاتر شنیده است که صبح زود قانونگذاران مرد را در حال راه رفتن با تی‌شرت و شلوار کوتاه راحتی در سالن محل‌کارشان دیده‌اند.
 به گزارش ایسنا رایس در مصاحبه‌ای می گوید: «چنین چیزی مناسب نیست. فکر نمی‌کنم برای اعضای کنگره مناسب باشد که از دفتر خود به عنوان محل اقامت شخصی استفاده کنند».
سوء استفاده جنسی
وی همچنین با اشاره به اتهامات مطرح شده علیه برخی قانونگذاران مرد درباره آزار جنسی هشدار داد که استفاده از دفتر کار به عنوان محل زندگی و اتاق خواب می‌تواند کارمندان را در شرایط نامناسبی قرار دهد و فضا را برای سوء استفاده جنسی از کارمندان آماده‌تر کند.
این نخستین بار است که رایس چنین متممی را در خصوص این لایحه بودجه مطرح کرده است. این بسته بودجه برای نخستین بار در یک دهه اخیر اصلاح بودجه هزینه‌های زندگی را برای اعضای کنگره در نظر گرفته است.این قانونگذار دموکرات ضمن حمایت از اصلاح ۴۵۰۰ دلاری تامین هزینه‌های زندگی قانونگذاران، آن را برای رفع مشکل خوابیدن آنان در دفتر کارشان لازم دانسته است. برخی قانونگذاران دیگر نیز با اشاره به اینکه خوابیدن در دفتر کار نقض اخلاقیات است، این کار را استفاده از منابع دولتی برای اهداف شخصی دانسته‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر: