پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
کد خبر: ۱۶۲۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
معاون وزیر راه:
معاون وزیر راه و شهرسازی در اظهاراتی عجیب با بیان اینکه تعیین عوارض 100هزار تومانی برای آزادراه تهران- شمال منطقی است! افزود: البته فعلا قیمت عوارضی در منطقه یک این آزاد راه حدود 30 هزار تومان خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری فارس، خیراله خادمی در حاشیه بازدید رئیس‌سازمان برنامه و بودجه از دو پروژه آزادراهی، درباره آزادراه تهران - شمال اظهار داشت: منطقه یک آزادراه تهران - شمال امسال افتتاح می‌شود. این پروژه ویژگی‌های خاص خود را دارد و با حداکثر استاندارد روز استفاده می‌شود. ضمن اینکه منظره‌آرایی در این محور اضافه شده که در زیبایی و ایمن‌سازی مسیر مؤثر است.
وی با بیان اینکه هوشمندسازی کل مسیر آزادراه در منطقه یک با استاندارد بالا در حال انجام است، گفت: روشنایی کل مسیرها در تونل‌ها از مواردی بود که در مطالعات اولیه نبود اما بعداً اضافه شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه  پیشرفت فیزیکی پروژه در چهار سال اخیر به 95 درصد رسید، افزود: پس از آنکه چینی‌ها از این پروژه بیرون رفتند منطقه یک توسط متخصصان داخلی به سرعت ساخته و تکمیل شد.
خادمی درباره رقم عوارض برای منطقه یک آزادراه تهران - شمال گفت: با توجه به ابعاد این پروژه برآوردی که بخش خصوصی ازعوارض این آزادراه دارد 100هزار تومان است که با هزینه‌های سنگین سرمایه‌گذاری منطقی به نظر می‌رسد(!) البته با توجه به اینکه رقم عوارض باید به میزانی باشد که که مردم بتوانند استفاده کنند پیش‌بینی می‌کنیم که رقم عوارض آزادراه مذکور فعلا حدود 30 هزار تومان باشد بهرحال این موضوع باید توسط کمیته مربوطه بررسی و تعیین شود. ولی در مجموع این آزادراه مزایایی همچون کاهش 60 کیلومتری مسیر را دارد که قطعا رقم عوارض مورد بحث به صرفه خواهد بود.
وی درباره تحویل اراضی به بنیاد مستضعفان به عنوان سرمایه‌گذار و شریک دولت در این پروژه تصریح کرد: بخشی از اراضی در پردیس به بنیاد به صورت تحویل موقت داده شد اما در بخشی از آنها مسکن مهر ساخته شد و فعلاً در حال بررسی هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آزادراه همت - کرج نیز گفت: از مسیر 14.5 کیلومتری، پنج کیلومتر افتتاح شده و 85 درصد از10 کیلومتر باقیمانده هم ساخت شده و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال افتتاح شود. این پروژه در قالب دو قرارداد اجرا شد، اولی 99 درصد رشد دارد و قرارداد دوم هم در حال اجراست.
خادمی افزود: تاکنون 460 میلیارد تومان در ادامه آزادراه همت تا کرج هزینه شده است که 70 درصد سرمایه‌گذاری دولت دارد.
وی با‌اشاره به رفع معارض در بخش زیادی از این آزادراه گفت: تعدادی از خانه‌های حاشیه مسیر خریداری شد. همچنین در انتهای پروژه تا اتصال آن به جاده موجود کرج – چالوس، چندین رستوران و منطقه گردشگری وجود دارد که باید خریداری شود و برای این منظور30 میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه در این حوزه با ما همکاری کند.
گفتنی است وعده افتتاح منطقه یک این آزادراه در حالی پایان امسال اعلام شده که تاکنون مسئولان دولت از جمله اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی وعده‌های مختلفی درباره راه‌اندازی این آزادراه داده‌اند که هیچ کدام از آنها محقق نشده است.نام:
ایمیل:
* نظر: