يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۱۶۲۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
نماینده مردم رشت در مجلس گفت: اقدام خلاف قانون دولت برای برداشتن تعرفه واردات برنج آن‌هم در موعد برداشت این محصول استراتژیک یک تصمیم ضد تولیدی است.

 

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه دولت به جای گوش کردن به درد و دل کشاورزان شالیکار شمالی هر روز برای آنها مشکلی جدید ایجاد می‌کند اظهار داشت: اقدام دولت برای برداشتن تعرفه واردات برنج،‌ غیرقانونی و تصمیمی بر خلاف شعار رونق تولید است.
وی در واکنش به تصمیم اخیر دولت برای لغو محدودیت‌ واردات برنج قبل از برداشت محصول داخلی عنوان کرد: این مشکلی است که دائماً وجود داشته به طوری‌که دولت و دستگاه‌های زیرمجموعه آن هیچ‌گاه اراده چندانی برای حمایت از حقوق کشاورزان نداشته‌اند.
وی با بیان اینکه واردات برنج در این مقطع زمانی عملی خلاف قانون است تصریح کرد: طبق قانون مصوب شده،‌ دولت موظف است واردات محصولات کشاورزی را به‌گونه‌ای تنظیم کند که در فرآیند انجام آن به محصول داخلی آسیب وارد نشود.
کوچکی‌نژاد ابراز داشت: بر اساس مقررات،‌ دولت 3 ماه قبل و 3 ماه بعد از برداشت برنج حق هیچ‌گونه واردات برنج و یا توزیع برنج خارجی را در سطح بازار ندارد.
وی آزاد کردن واردات برنج و برداشتن تعرفه آن را در این مقطع زمانی تصمیمی ضد تولیدی از سوی دولت خواند و گفت: این تصمیم شالیکاران را به خاک سیاه می‌نشاند و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده زمینه نابودی کشاورزان شمالی را فراهم می‌کند.
نماینده مردم رشت در مجلس پیگیری و بررسی موضوع برداشتن تعرفه واردات برنج خارجی در صحن مجلس را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ برای همه ما به عنوان نمایندگان مردم در خانه ملت جای بسی تعجب است که چطور دولت آن هم در این شرایط بد اقتصادی مردم،‌ دست به اقداماتی این‌چنینی می‌زند.


نام:
ایمیل:
* نظر: