دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
کد خبر: ۱۵۸۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
در ادامه سیاست‌های سرکوبگرانه ولیعهد سعودی خبر رسیده، داماد ملک عبدالله پادشاه سابق نیز بیش از 15 ماه است که در بازداشت به سر می‌برد! بن سلمان هر جنبنده‌ای را که برای پادشاه شدنش تهدید می‌بیند، از جلوی راه برمی‌دارد.منابع خبری اعلام کرده‌اند تصفیه حساب «محمد بن سلمان» ولیعهد جوان سعودی در میان شاهزادگان همچنان ادامه دارد. روزنامه القدس العربی به نقل از منابعی در داخل خاندان سعودی نوشته شاهزاده «سلمان بن عبدالعزیز» هم از جمله افرادی است که مورد خشم ولیعهد قرار گرفته و از جولای(تیر) 2018 از تمامی مناصب و امتیازات محروم شده است.
به گزارش فارس، دوستان سلمان گفته‌اند او در خانه‌اش در نزدیکی ریاض بود که به کاخ پادشاهی فراخوانده شد. این شاهزاده پس از آن‌که وارد کاخ می‌شود، میان او و سعود القحطانی مشاور دیوان پادشاهی و از نزدیکان محمد بن سلمان، درگیری لفظی و مشاجره رخ می‌دهد. این ماجرا پیش از برکناری القحطانی از تمامی مناصبش پس از قتل خاشقجی است. پس از آن شب شاهزاده سلمان دستگیر و روانه زندانی در خارج از شهر ریاض می‌شود. سپس دادستانی عربستان به بازداشت 11 شاهزاده اعتراف و چنین روایت کرد که 11 شاهزاده به خاطر اعتراض به عدم پرداخت قبض آب و برق‌شان از سوی دولت به کاخ پادشاهی آمده و حاضر به ترک کاخ نبودند که بازداشت شدند.
دو روز پس از بازداشت این شاهزاده، نیروهای امنیتی سعودی پدر وی را هم که برای آزادی پسرش با وکلای بین‌المللی تماس گرفته بود دستگیر کردند. طبق نوشته القدس العربی، سلمان از بزرگان خاندان سعودی به شمار نمی‌رود اما با دختر عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق سعودی ازدواج کرده است. او به مدت شش ماه اجازه تماس با خانواده و دوستانش را نداشت و پس از آن هفته‌ای یک بار می‌توانست تماس تلفنی داشته باشد. در مدت اخیر نیز پدر و مادرش توانسته‌اند او را ببینند.
دوستان و نزدیکان این شاهزاده در بیان دلایل دستگیری‌اش گفته‌اند که او کمپینی برای آزادی پسر عمویش تشکیل داده بود. او همچنین در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به نفع هیلاری کلینتون فعالیت‌هایی داشته که این مورد سران سعودی را به شدت خشمگین کرده است.
گفتنی است بن سلمان مهر ماه 96 بیش از 200 شاهزاده را به اسم مبارزه با فساد دستگیر و پس از جمع‌آوری 100 میلیارد دلار، آزاد کرد. اما کارشناسان معتقدند وی صرفا کسانی را دستگیر کرد که احتمال می‌داد، در مسیر پادشاه شدنش اخلال ایجاد کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: