دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
کد خبر: ۱۵۶۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز شاهد حرکت‌هایی برای پوشاندن موفقیت‌های ملت و تحریف و تقطیع تاریخ کشور هستیم.به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا،‌ همایش «صیانت؛ شرح 30 سال فعالیت علمی، پژوهشی و فرهنگی مرکز اسناد انقلاب اسلامی» با حضور چهره‌های شاخص نظام اسلامی، شخصیت‌های لشکری و کشوری، فعالان رسانه‌ای، صاحب‌نظران عرصه تاریخ انقلاب، راویان خاطرات نهضت اسلامی و نویسندگان و پژوهشگران این حوزه، در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار شد.
 در این همایش سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روند پیشرفت یک ملت ممکن است به واسطه یک تجربه تلخ متوقف شود.
وی افزود: همان‌طور که ما اگر در زندگی فردی دچار فراموشی شویم، حیات موثر ما صفر می‌شود در سطح سیاسی و ملی هم اگر حافظه ملت دچار تحریف یا فراموشی شود، خسارت‌های بسیار را به دنبال دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بدون حفظ حافظه ملی نمی‌توان تجربه ارزشمند ملی را حفظ کرد، لذا یکی از حرکت‌های جدی دشمن علاوه‌ بر جنگ سخت، ممانعت از فعال بودن حافظه ملت است و مرکز اسناد انقلاب کمک به ثبت حافظه ملی می‌کند.
جلیلی گفت: امروز شاهد حرکت‌هایی برای پوشاندن موفقیت‌های ملت و تحریف و تقطیع تاریخ کشور هستیم. البته لزوما به صورت عریان دست به تحریف نمی‌زنند، از جمله در عرصه‌هایی چون فیلم، رمان،... که می‌توان در آنها یک مقطعی از تاریخ را نادیده بگیرند یا به محاق ببرند‌.
وی ادامه داد: بسیاری از تجارب ما در انقلاب اسلامی، صرف یک روایت نیست، بلکه بهره‌گیری صحیح از این روایت هاست. ما در انقلاب، روایت‌هایی داریم که اگر درست، به کار گرفته شود به نظریه پردازی کمک می‌کند. روایت‌ها اگر در زمان خودش صورت نگیرد، دیگر آن آثار خود را نخواهد داشت. باور غالب جامعه را همین روایت‌ها تعریف می‌کند و اگر به موقع نقل نشوند، ممکن است باورهای ملت را تغییر دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: