دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۴
کد خبر: ۱۵۴۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
یک روزنامه صهیونیستی طی گزارشی، از تداوم صادرات سلاح رژیم اسرائیل به میانمار خبر داده است.

با وجود تداوم رفتارهای خصمانه، تبعیض‌آمیز و خشونت‌بار دولت میانمار علیه اقلیت مسلمان در منطقه «روهینگیا» که انتقادات بین‌المللی شدیداللحن را نیز درپی داشته، رژیم صهیونیستی اما کماکان به ارسال تسلیحات برای ارتش میانمار ادامه می‌دهد.
روزنامه «هاآرتص» با اعلام تداوم صادرات تسلیحات از سوی رژیم صهیونیستی برای ارتش میانمار، نوشت که برخلاف تمام گزارش‌ها و مدارک قانع‌کننده در مورد نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا توسط دولت میانمار، تل‌آویو هنوز هم روابط گرمی با این کشور دارد. البته رژیم‌صهیونیستی هم مثل میانمار، بزرگترین جنایت‌ها را در حق کودکان و مردم بی‌گناه فلسطین مرتکب می‌شود. طی هفت دهه گذشته این رژیم‌‌فلسطینی‌ها را به بدترین شیوه‌ قتل‌عام کرده است.
هاآرتص با اشاره به سکوت رژیم صهیونیستی درباره اتفاقی که حتی «موزه یادبود هولوکاست آمریکا» نیز آن را نسل‌کشی بر پایه «شواهد متقن» توصیف کرده، گزارش داد که تل‌آویو از پاییز 2017 تا کنون به صدور مجوز برای صادرات تسلیحات به میانمار ادامه می‌دهد. این در حالی است که بیشتر کشورهای غربی مدت‌هاست از این مسئله خودداری می‌کنند.بر این اساس، بسیاری از شرکت‌های نظامی سازنده تسلیحات در رژیم صهیونیستی از پاسخ دادن به سوالاتی درباره فروش کنونی آنها به میانمار امتناع می‌کنند. این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ 23 آذر 1397 با تصویب قطعنامه‌ای، اقدام ارتش میانمار در برابر مسلمانان «روهینگیا» را «نسل‌کشی» توصیف کرد.
ماه آگوست(مرداد) سال ۲۰۱۷ میلادی بعد از حملات ارتش میانمار و تجاوز یا به آتش کشیدن خانه‌های اقلیت مسلمان روهینگیا در این کشور، صدها هزار نفر به بنگلادش گریختند. چندین دهه است که مسلمانان روهینگیا با رفتارهای تبعیض‌آمیز و خشونت‌بار دولت میانمار مواجه هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: