شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
کد خبر: ۱۵۲۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
نتایج یک نظرسنجی نشان داد
نتایج یک نظرسنجی از مردم تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که ۸۱ درصد مردم با تامین هزینه‌های طرح تحول سلامت از منبع مالیات پزشکان موافقند.


 

به گزارش خبرگزاری فارس، به تازگی یکی از مراکز معتبر، یک نظرسنجی از مردم تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ انجام داده است.بر این اساس، 40/4 درصد پاسخگویان گفته‌اند اخبار بودجه کل کشور «اصلاً» برایشان جذابیت ندارد.
 اخبار بودجه کل کشور برای 28/8 درصد پاسخگویان در حد «زیاد» و برای 30/5 درصد در حد «کم» جذابیت
 دارد.
46/8 درصد از پاسخگویان از محتوای بودجه سال ۱۳۹۸ که دولت به مجلس ارائه کرده است، «اصلاً» اطلاعی ندارند. 35/5 درصد پاسخگویان درحد «کم یا خیلی‌کم» و 17/7 درصد درحد «خیلی‌زیاد یا زیاد» از محتوای بودجه سال ۱۳۹۸ آگاهی دارند.
با توجه به اینکه سه چهارم بودجه سال ۱۳۹۸ مربوط به شرکت‌های دولتی است، 89/2 درصد پاسخگویان با بررسی دقیق‌تر این بخش از بودجه از سوی مجلس «موافق» بوده‌اند.
73/4 درصد پاسخگویان با اخذ مالیات از دلالان و واسطه‌ها «موافق» بوده‌اند.۸۱ درصد پاسخگویان با تأمین هزینه‌های طرح تحول سلامت از منبع مالیات پزشکان «موافق» بوده‌اند.
با توجه به اینکه جلسات مجلس شورای اسلامی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود، 80/9 درصد پاسخگویان با پخش جلسات کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ از صداوسیما در حد «زیاد» موافق
هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: