شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
کد خبر: ۱۴۸۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی کشور خبرداد
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی کشور گفت: خرید توافقی پرتقال از منطقه شمال آغاز شده و از کیلویی دو هزار تومان پایین نخواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین شیرزاد در حاشیه همایش بزرگداشت روز جهانی خاک اعلام کرد: خرید توافقی مرکبات از باغداران شمال آغاز شده و قیمتی که از باغداران خریداری می‌کنیم، از دو هزار تومان پایین‌تر نخواهد بود. باغداران پرتقال با خیال راحت و بدون عجله تولید خود را ادامه دهند و نگران قیمت خرید نباشند.
وی افزود:‌ طی 10 روز آخر اسفندماه مرکبات خریداری شده به بازار عرضه خواهد شد و در ثبات قیمت بازار بسیار مؤثر خواهد بود. در فرایند خرید، ذخیره‌سازی و عرضه اتحادیه‌های مختلف کشاورزی از جمله اتحادیه مازندران همکاری می‌کنند. البته مذاکراتی با تجار عراقی در حال انجام است تا بخشی از مرکبات را به این کشور صادر کنیم.
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی کشور درباره قیمت گوجه فرنگی در بازار گفت: با اقداماتی که طی چند روز آینده انجام می‌شود و محصولات تازه برداشت شده منطقه جنوب به کلان‌شهرهایی مثل تهران انتقال می‌یابد، قیمت گوجه به کیلویی 3200 تومان کاهش می‌یابد.
همچنین عباس کشاورز؛ معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه همایش روز جهانی خاک در پاسخ به قیمت پایین خرید تضمینی ۱۶۰۰ تومانی گندم، گفت: این قیمت پایین نیست و کشاورزان از آن راضی هستند. با توجه به اینکه واردات نهاده‌ها و کالاهای اساسی با دلار ۴۲۰۰ تومان انجام می‌شود، نرخ ۱۶۰۰ تومان برای خرید تضمینی گندم مناسب است.وی افزود: البته در صورتی که اتفاقات پیش‌بینی شده و تغییرات اقلیمی باعث خسارت به کشاورزان بشود، دولت سریعا پرداخت خواهد کرد. در شرایط فعلی باید ضمن اینکه حمایت از تولیدکننده انجام می‌شود، منافع ملی را هم در نظر بگیریم.
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال سطح کشت گندم نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش یافته است. سطح کشت آبی تاکنون دو میلیون هکتار و سطح کشت دیمی 3/9 میلیون هکتار بوده است. ضمن اینکه میانگین بارش امسال در ۲۹ استان کشور بالاتر از متوسط سال گذشته است و تنها در سه استان متوسط بارش کمتر بوده، بنابراین سال آینده، سال تولید خوبی خواهد بود.نام:
ایمیل:
* نظر: