پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
کد خبر: ۱۴۴۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
کسب ۱۳ طلا، 9 نقره و ۱۰ برنز در روز چهارم بازیهای پاراآسیایی جاکارتا
محمود محمدی نماینده اعزامی به بازیهای پاراآسیایی

 چهارمین روز از بازی‌‌های پاراآسیایی درحالی دیروز برگزار شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند و موفق به کسب 13 طلا، 9 نقره و 10 برنز شدند تا پرمدال‌ترین روز کاروان ایران در این بازی‌ها به ثبت برسد.کاروان جمهوری اسلامی ایران در پایان روز چهارم موفق به کسب 30 طلا، 23 نقره و ۲۷ برنز شده است.نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز چهارم به شرح زیر است:
*دوومیدانی: مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F11 توانست با رکورد 42.37 به مدال طلای این رشته برسد. اولاد با ثبت این رکورد، رکورد آسیا و همچنین بازی‌های پاراآسیایی را نیز شکست و رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.آرین لطفی نیز با پرتابی معادل 34.14 به مدال برنز رسید.سیامک صالح فرج زاده در فینال رقابت‌هاى پرتاب وزنه مردان کلاس F34، با ثبت رکورد ١١ متر و ٤٤ سانتى متر به مدال نقره دست یافت. محسن کائیدی و مهدى کائیدى دیگر نمایندگان ایران در این ماده بودند که عناوین چهارم و پنجم را از آن خود کردند.علیرضا مختاری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F53 با 8.73 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. اسدلله عظیمی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 8.35 به مدال نقره دست یافت. عبدالرضا جوکار نیز با 5.08 از کسب مدال بازماند. دو نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F56/57 به مصاف حریفانشان رفتند که در نهایت مدال طلا به هاشمیه متقیان از ایران رسید. متقیان با ثبت حد نصاب 21.17 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. مهناز امینی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 24.37 از کسب مدال بازماند.
نمایندگان کشورمان در ماده دوی 400 متر به مصاف حریفانشان رفتند و هاشم رستگاری در دوی 400 متر کلاسT37 با ثبت حد نصاب 53:54 موفق به کسب مدال نقره شد. قاسمی در همین ماده با زمان 56:60 برنز گرفت. فرهاد کهریزی نیز در دوی 400 متر کلاس T36 با ثبت حد نصاب 60:39 موفق به کسب مدال برنز شد.عارف بهاروند در ماده پرتاب وزنه کلاس F36 با ثبت حد نصاب 12.57 ضمن کسب مدال طلا موفق به شکستن رکورد بازی‌ها نیز شد. هاجر صفرزاده نماینده کشورمان در ماده دوی 100 متر بانوان کلاس T12 به مصاف حریفانش رفت که با ثبت حد نصاب 13.68 موفق به کسب مدال برنز مسابقات شد. نمایندگان کشورمان در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F41 به مصاف حریفانش رفتند که موفق به کسب مدالی نشدند.صادق و علی بیت‌سیاح به رقابت با 7 ورزشکار دیگر پرداختند که در نهایت با ثبت حد نصاب 11.19 و 10.59 به عناوینی بهتر از پنجمی و هفتمی نرسیدند.احمد اجاقلو در دوی 100 متر کلاس T45/46/47 با زمان 11.08 ثانیه در رده سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.مهناز امینی در ماده پرتاب نیزه بانوان کلاس F57 با ثبت رکورد 25.68 طلایی شد. عشرت کردستانی دیگر نماینده کشورمان با رکورد 19.52 به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید. شیلا حدادی در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس ادغامی F54/55 به مصاف حریفانش رفت که با ثبت رکورد 15.12 موفق به کسب مدال برنز شد.
*تیراندازی:رقیه شجاعی در ماده تفنگ بادی درازکش R3 به امتیاز 624.6 دست یافت و نتوانست فینالیست شود. شجاعی در این رقابت‌ها هفدهم شد. معصومه خدابخشی و زهرا غلام‌زاده، نمایندگان کشورمان در ماده تفنگ بادی ایستاده R4 بودند که معصومه خدابخشی با کسب 629.4 امتیاز در بین 14 تیرانداز سوم و فینالیست شد، اما زهرا غلام‌زاده با 621.8 امتیاز ضمن ایستادن روی سکوی نهم از راهیابی به فینال بازماند. معصومه خدابخشی در فینال این مسابقات در رده هفتم قرار گرفت.
*شطرنج: در رقابت‌های گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوی با 5.5 امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد. فریبا زنده بودی با 5 امتیاز به مدال نقره رسید و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد. درخشش خیره‌کننده شطرنجبازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید.در مسابقات گروه b2 و b3 آقایان امید کریمی شطرنجباز 17 ساله اصفهانی توانست با چهار برد و سه تساوی و 5.5 امتیاز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنین تیم شطرنج b2 و b3 آقایان با ترکیب امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی، توانستند صاحب گردن آویز نقره شوند.در مسابقات b1 بانوان، لیلا زارع‌زاده به مدال برنز رسید و در بخش تیمی شطرنجبازان بانوی نابینای ایران خانم‌ها ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی راد، به مدال نقره تیمی دست یافتند.در پایان مسابقات شطرنج نابینایان در گروه B1 آقایان و در بخش تیمی مدال برنز به ورزشکاران ایران رسید. در پایان دور هفتم این مسابقات شطرنج بازان ایران موفق شدند با ٨.٥ امتیاز کسب کنند.
*بسکتبال با ویلچر: تیم بسکتبال با ویلچر مردان با برتری 87 بر 30 مقابل عراق به مرحله نیمه نهایی رسید. تیم بسکتبال با ویلچر بانوان در مرحله نیمه نهایی به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 96 بر 27 شکست خورد تا راهی دیدار رده‌بندی شود. تیم کشورمان برای کسب مدال برنز باید مقابل تایلند قرار بگیرد.
*والیبال نشسته:* تیم والیبال نشسته مردان ایران با برتری 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 8، 25 بر 12 و 25 بر 19 مقابل عراق به فینال رسید. حریف ایران در فینال تیم چین است که این مسابقه ساعت 15 امروز برگزار می‌شود. تیم والیبال نشسته بانوان ایران با برتری 3 بر صفر و با امتیازات 25-17، 25-14، 25-10 مقابل ژاپن راهی فینال بازی‌های پاراآسیایی 2018جاکارتا شد. تیم ایران در دیدار نهایی به مصاف چین می‌رود.
*وزنه‌برداری: نادر مرادی ملی‌پوش دسته 80 کیلوگرم کشورمان امروز به روی تخته رفت و با حریفان خود به رقابت پرداخت. این ملی پوش کشورمان در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه 206 کیلوگرم شد. مرادی در حرکت دوم خود با وجود اینکه وزنه 217 کیلوگرمی را مهار کرده بود به دلیل خطا داوران این حرکت را قبول نکردند. ملی پوش کشورمان در حرکت سوم خود از مهار وزنه 225 کیلوگرم بازماند و با وزنه‌ای که در حرکت اول زده بود دوم شد و نقره گرفت.
*شنا: علی محمودخانی در ماده کرال پشت کلاس S8 با رکورد یک دقیقه و 22 ثانیه و 97 صدم ثانیه به مقام ششم رسید. شاهین ایزدیار که طی سه روز گذشته موفق شده بود 3 طلای ارزشمند برای ایران به دست بیاورد، دیروز در اولین رقابت خود در ماده قورباغه 100 متر کلاس SB9 به همراه شناگرانی از ژاپن، قزاقستان و هند مسابقه‌اش را آغاز کرد. شاهین در این رقابت موفق شد با رکورد یک دقیقه و 14 ثانیه و 71 صدم ثانیه، بار دیگر قهرمان شود و طلایی شود.. فاصله او با نفر دوم، بیش از 9 ثانیه بود و با قدرت به قهرمانی رسید.شاهین ایزدیار همچنین در 50 متر کرال آزاد کلاس S10 با رقبایی از ازبکستان، هند و تایلند رقابت کرد که در نهایت توانست با ثبت بهترین رکورد ممکن، قهرمانی دوباره را از آن خود کند و به پنجمین مدال طلای خود برسد. محمدحسین کریمی جهان آبادی در ماده 100 متر قورباغه کلاس SB13 در رقابتی نفس گیر، با ثبت رکورد یک دقیقه و 13 ثانیه و 33 صدم ثانیه تنها 40 صدم ثانیه کم آورد و مدال برنز را از دست داد.سیدمهدی میردهقان در ماده 100 متر کلاس SB11 مقام پنجم را از آن خود کرد.
*تیراندازی با کمان:در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان زهرا نعمتی با نتیجه 6 بر 4 مغلوب وون از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد. مجید کاکوش ملی‌پوش تیراندازی باکمان کشورمان در رقابت‌های w1 بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برابر نماینده کره جنوبی به برتری رسید و عنوان سوم را کسب کرد و برنزی شد.محمدرضا زندی در فینال W1 تیراندای با کمان با برتری مقابل حریفان خود به نشان طلا دست یافت. وی در فینال رقابت‌های W1 تیراندازی باکمان بازی‌های پاراآسیایی برابر لی جی از کشور چین قرار گرفت و با نتیجه 130 بر 127 به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی را به دست آورد.
*جودو: وحید نوری، جودو کار نابینای وزن منهای 90 کیلوگرم با شکست مقتدرانه حریفان خود از کشورهای امارات، ژاپن،مغولستان و ازبکستان به مدال طلا رسید. احسان موسی‌نژاد در وزن منهای 100 کیلوگرم برابر حریفانی از کشورهای مغولستان، ازبکستان و کره‌ به پیروزی رسید و صاحب گردن‌آویز طلا شد.محمدرضا خیرالله‌زاده، جودوکار وزن +100کیلوگرم ایران که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در مرحله نیمه نهایی برابر لی از کره جنوبی به پیروزی رسید و فینالیست شد. وی در دیدار نهایی مقابل نماینده ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.نام:
ایمیل:
* نظر: