پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
کد خبر: ۱۴۴۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸
ادعای مضحک ترامپ :
رئیس‌جمهور آمریکا در حالی ادعا می‌کند که در دوره ریاست جمهوری وی از قدرت و نفوذ منطقه‌ای ایران در برابر این کشور کاسته شده که اتفاقا آمریکا بیشترین سیلی‌ها را در منطقه طی دو سال گذشته از جمهوری اسلامی دریافت کرده است.

«دونالد ترامپ» در جمع حامیان خود در تجمع یکی از شهرهای ایالت «آیووا» به تکرار مواضع دولت خود در قبال ایران، عربستان سعودی، آلمان، ژاپن، کره جنوبی و ناتو پرداخت.رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از این تجمع انتخاباتی از خروج غیرقانونی واشنگتن از توافق هسته‌ای گروه ۱+۵ (برجام) و مواضع ضدایرانی دولتش دفاع کرد.
وی مدعی شد: «به ایران نگاه کنید، قبل از اینکه من (به ریاست جمهوری) برسم، ایران می‌توانست ظرف ۱۲ دقیقه کل خاورمیانه را تحت کنترل بگیرد اما حالا در تلاش برای بقا هستند و در تک تک شهرهایشان شورش وجود دارد.»
این ادعای مضحک رئیس‌جمهور آمریکا در حالی مطرح می‌شود که آمریکا بیشترین سیلی‌ها را در دوره ریاست جمهوری وی از ایران در جای جای این منطقه از جمله در عراق، سوریه و یمن دریافت کرده است. ترامپ در بخش دیگری از این سخنرانی بار دیگر اظهارات اخیر خود درباره پادشاه عربستان سعودی و گفت‌وگوی تلفنی‌اش با او درباره لزوم «پرداخت پول» توسط ریاض به واشنگتن را تکرار کرد.
وی که پیشتر گفته بود عربستان سعودی بدون حمایت نظامی آمریکا دو هفته بیشتر دوام نمی‌آورد، حالا در تازه‌ترین اظهاراتش گفت: «کاری که ما می‌کردیم آن بود که در ازای دریافت هیچ چیزی، از کشورهای ثروتمند حفاظت می‌کردیم».ترامپ ادامه داد: «آیا از نظر شما عربستان سعودی کشور ثروتمندی نیست؟ قطعا هست. من به پادشاه (ملک سلمان) گفتم، شما باید پول بپردازید، ببخشید ولی باید پول بدهید چرا که شما پول دارید و ما داریم از شما حفاظت می‌کنیم. شما باید هزینه‌اش را بدهید، شما باید هزینه‌اش را بپردازید».نام:
ایمیل:
* نظر: