شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
کد خبر: ۱۴۳۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
نماینده آمریکا در ناتو اظهارات قبلی خود که به نوعی تهدید روسیه بود را اصلاح کرده و از آن عقب نشست.خانم کی بیلی هاتچیسیون، نماینده دائم آمریکا در ناتو در توئیتر خود از اظهاراتی که بیشتر جنبه تهدید نسبت به روسیه داشت عقب‌نشینی کرد و نوشت، من نگفته بودم موشک‌های روسیه با نقض پیمان نابود‌سازی موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد ساخته شده‌اند و باید منهدم شوند. وی افزود، من نگفتم که باید به روسیه ضربت پیشگیرانه وارد شود.
به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، پیش‌تر نماینده دائم آمریکا در ناتو گفته بود: آمریکا آماده است تا آن دسته از تسلیحات توسعه‌یافته روسیه که ناقض پیمان نابود‌سازی موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد است را نابود کند. وی همچنین گفته بود، اگر مسکو همچنان به طور مخفیانه سیستم‌های موشک‌های کروز را که توسط این معاهده منع شده است را تولید کند، واشنگتن این گزینه را در نظر خواهد گرفت تا قبل از اینکه سلاح آماده استفاده باشد آنها را نابود کند.
دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در واکنش به این اظهارات در مصاحبه با سی‌ان‌ان اعلام کرد که کرملین ترجیح می‌دهد به چنین اظهاراتی توجه زیادی نشان ندهد!


نام:
ایمیل:
* نظر: