چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
کد خبر: ۱۴۳۰۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
مجتهد فاش کرد
افشاگر مشهور سعودی از استعفای دست‌کم 60 افسر سعودی خبر داده و نوشته دلیل این اقدام عذاب وجدان یا نگرانی‌ از تبعات جنگ خونین یمن بوده است.

جنایت جنگی آل‌سعود در یمن موجی از نارضایتی را حتی در میان نظامیان سعودی به راه انداخته است. شدت این جنایت‌ها باعث شده بسیاری از سربازان با عذاب وجدان مواجه شوند. حتی اعطای مدال به نظامیان سعودی نیز مانع از علنی شدن این نارضایتی‌ها نشده است. این بار اعتراض‌ها نسبت به تداوم جنگ یمن به مقامات عالی‌رتبه نظامی عربستان رسیده است.
به گزارش تسنیم، «مجتهد» فعال رسانه‌ای که اطلاعات محرمانه خاندان سعودی را فاش می‌کند، در تازه‌ترین توییت خود نوشته: «بیش از 60 افسر اخیرا استعفانامه خود را تقدیم کرده‌اند.» مجتهد تصریح کرده: «درجه نظامی این افسران از سرگرد گرفته تا سرتیپ است.» وی حتی احتمال داده که برخی از این نظامیان سعودی به دلیل احساس گناه در قبال جنگ یمن و برخی دیگر به دلیل ترس از قرار گرفتن اسامی‌‌شان در فهرست جنایتکاران جنگی به دلیل این جنگ، استعفا کرده‌اند.
این شاهزاده افشاگر رسانه‌ای در ادامه نوشته: «‌بیشتر این استعفاها پذیرفته نشده است؛ چرا که محمد بن‌‌سلمان ولیعهد سعودی این استعفاها را جرم تلقی می‌کند.»
اخیرا هیئتی از کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد تمامی طرف‌های درگیر در جنگ داخلی یمن به‌طور بالقوه مرتکب «جنایت جنگی» شده‌اند. به گفته این گروه از کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل، ائتلاف متجاوز سعودی در جریان حملات خود به یمن مناطق مسکونی، بازارها و مراکز درمانی و حتی مدارس را مورد هدف قرار داده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: