شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
کد خبر: ۱۴۳۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۷
رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این بارها اعلام کرده بود که خواستار دیدار با مقام‌های ایران است، پس از امتناع مقامات ایرانی، نعل وارونه زده و اعلام کرده که «برنامه‌ای برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران ندارم»!
سرویس سیاسی-

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک توئیت اعلام کرد که طرحی برای دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ندارد.
ترامپ نوشت: «به رغم درخواست‌ها، من هیچ برنامه‌ای برای دیدار با حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ندارم. شاید روزی در آینده دیدار کنیم. من مطمئنم که او یک مرد فوق‌العاده دوست‌داشتنی است.»
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در دیدار همتای فرانسوی خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که «سیاست آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران نتیجه‌بخش بوده و اقتصاد این کشور ضعیف شده است در نتیجه برای گفت‌وگو [با ایران] خیلی زود است.»
این اظهارات در حالی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا مطرح شده که وی بارها مدعی شده بود که آماده گفت‌و‌گو و دیدار با مقام‌های ایران است و حتی در ادعایی بی‌اساس گفته بود که برای دیدار بدون هرگونه پیش‌شرطی آمادگی دارد.
به گزارش فارس، پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه مدعی شد که «درخواست» برای دیدار با همتای ایرانی‌اش را رد کرده، یک عضو هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد گفت ایران چنین درخواستی نداشته است.
«علیرضا میریوسفی» سخنگو و رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در این مورد به خبرگزاری «رویترز» گفته است: «ایران درخواست ملاقات نداده است.»
ترامپ که پیش از این بارها اعلام کرده بود که خواستار دیدار با مقام‌های ایران است، پس از امتناع مقامات ایرانی، نعل وارونه زده و اعلام کرده که «برنامه‌ای برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران ندارم»!
رئیس‌جمهور آمریکا و دولت وی به شدت نیازمند یک نمایش سیاسی و قرارگرفتن روسای جمهور ایران و آمریکا در یک قاب است. هدف طرف آمریکایی نه مذاکره است نه امتیاز دادن به ایران و نه رفع تحریم‌ها، هدف اصلی تسلیم ایران و امتیازدهی کشورمان در حوزه موشکی و منطقه‌ای و تکمیل پازل برجام است.
ترامپ قمارباز و فریبکار با ترفندهای مختلف به خیال خام خود در پی اجرای این اقدام ضدایرانی است.


نام:
ایمیل:
* نظر: