يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۱
کد خبر: ۱۴۲۶۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
نسبت به هرگونه جنگ‌افروزی علیه لبنان
دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد این جنبش مجهز به موشک نقطه‌زن شده و اگر رژیم صهیونیستی جنگ جدیدی بر لبنان تحمیل کند، با سرنوشتی روبه‌رو می‌شود که هرگز انتظارش را ندارد. این اخطار نصرالله وحشت محافل رسانه‌ای رژیم صهیونیستی را به همراه داشت.
«سیدحسن نصرالله» در مراسم باشکوه عزاداری روز عاشورا که روز پنج‌شنبه در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، خطاب به صهیونیست‌ها هشدار داد؛ «درخصوص موشک‌های نقطه‌زن و دقیق، اعلام می‌کنیم که آنان هم بدانند. آنچه باید انجام می‌شده، انجام شده است. مقاومت امروز موشک‌های نقطه‌زن و غیرنقطه‌زن و امکانات و تسلیحات لازم را در اختیار دارد و اگر اسرائیل جنگی بر لبنان تحمیل کند با سرنوشتی روبه‌رو خواهد شد که در هیچ روزی انتظار آن را نداشته است.»وی افزود: «آنها می‌دانند تنها این تکنولوژی نیست که سرنوشت نبرد را مشخص می‌کند بلکه عنصر انسانی نیز بسیار مهم است. قبل از سال 1982 آنها به ‌اشغال بیروت تهدید می‌کردند اما از سال 2006 تا کنون آیا روزی شده که اسرائیل به ‌اشغال بیروت تهدید کند؟ این موضوع نیاز به نیروی زمینی دارد نه نیروی هوایی یا موشک.»
به گفته دبیرکل حزب‌الله، «این رژیم به خوبی می‌داند که محور مقاومت امروز قوی‌تر از هر زمان دیگری است. اسرائیلی‌ها عصبانی‌ هستند چون طرحشان در منطقه ساقط شده است. آنها می‌دانند امروز کشورهای جدیدی وارد محور مقاومت شده‌اند و حتی کسانی که قبلا در صف مقابله با این رژیم نبودند، امروز وارد این نبرد شده‌اند.
چند روز پیش وزیر جنگ اسرائیل به مناسبت سالروز جنگ شش روزه گفت، در خاورمیانه دو تغییر راهبردی رخ داده است. اول، دشمنان ما، یعنی (حزب‌الله و مقاومت)، موشک‌هایی دارند که نمی‌توان جلوی آن را گرفت. دوم اینکه جبهه داخلی اسرائیل به جبهه اصلی جنگ آتی تبدیل شده است... من در یک جایی که پناهگاه نیست، حضور دارم، شما شب و روز برای کشتن من کوشیدید اما خدا عمر مرا طولانی کرد و حضور امروز من دلیل بر ناتوانی و شکست شماست و این مهم نیست که من از پناهگاه یا غیرپناهگاه سخنرانی کنم.»
کلنا عباسک یا زینب
وی همچنین تصریح کرد: «به نقطه مهمی رسیده‌ایم، ما در موضع قدرت، پیروزی و بازدارندگی قرار داریم، ما روحیه، اراده و حماسه همه اینها را از اتفاقات روز عاشورا در بیش از 1380 سال پیش وام گرفته‌ایم، بار دیگر بر سرسپردگی خود به خط پیروزی خون بر شمشیر تأکید می‌کنیم و می‌گوییم با هر خطری در آینده مقابله خواهیم کرد، ما وارد امتحانی شده‌ایم که به خانم «زینب» سلام‌الله علیها متصل است، از روز اول گفتیم «کلنا عباسک یا زینب» و طی سال‌های گذشته این را ثابت کردیم که «کلنا عباسک یا زینب».
یمن، کربلای امروز
دبیرکل حزب‌الله در ادامه سخنرانی خود در جمع انبوه عزاداران حسینی(ع) اظهار داشت: «بر ایستادن خود در کنار ملت مظلوم، رنج‌کشیده و مقاومت یمن تأکید می‌کنیم. سکوت کنونی در قبال کشتارهای روزانه ملت یمن توسط ائتلاف آمریکایی-سعودی باید شکسته شود. اتفاقات کنونی در یمن، کربلای امروز است و در قیامت از سکوت در این باره سؤال خواهد شد. یمن امروز کربلاست زیرا ملت مظلوم این کشور تحت محاصره قرار گرفته‌اند و جهان به آنها توجهی ندارد. امروز این وظیفه هر کشور عربی و اسلامی و هر انسان آزاده‌ای است که به سکوت خود درباره یمن پایان دهد و تمام رسانه‌ها در این خصوص مسئولیت اخلاقی، دینی و انسانی دارند. این سکوت، مجرمان جنایت یمن را به افزایش جنایت‌هایشان در قبال زنان، کودکان و غیره در یمن تشویق می‌کند.» سیدحسن نصرالله سپس بر تعهد به مسئله فلسطین و ایستادگی در کنار قدس و نیز مردود دانستن معامله قرن تأکید کرد. وی به فلسطینی‌های شرکت‌کننده در راهپیمایی‌های بازگشت که از 10 فروردین آغاز شده و هنوز ادامه دارد درود فرستاد و گفت آنها هیچ زمانی تسلیم نمی‌شوند. نصرالله به مردم بحرین هم درود فرستاد و گفت این ملت علیرغم مسالت‌آمیز بودن تحرکاتش، مورد ظلم دولت بحرین و برخی کشورهای همجوار قرار گرفته است.
حمایت از ایران واجب است
دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره ایران نیز چنین گفت: «واجب است که در کنار ایران بایستیم، چند هفته بعد تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرا می‌شود. همه ما می‌دانیم که دولت آمریکا پیگیرانه تلاش می‌کند تا کشورهای دیگر را از خرید نفت ایران متوقف کنند، می‌دانیم که ایران از جانب آمریکا به یک دلیل روشن تحریم می‌شود. اول اینکه ایران ملتزم به دین، جمهوریت، استقلال، حاکمیت و آزادگی‌اش است. چون ایران در سطح رهبر، دولت، مسئولان و مردم هرگز نمی‌پذیرد که بنده آمریکا شود و کسی استقلال در تصمیم‌گیری‌اش را مصادره کند. ایران می‌خواهد کشوری مستقل و آزاد و کریم و عزیز باشد اما محاصره و تحریم می‌شود. چون ایران در کنار کشورهای منطقه می‌ایستد و از حقوق آنان دفاع می‌کند و در مقابل طرح‌های سلطه‌جویانه تکفیری می‌ایستد، مورد هدف است».
نصرالله افزود: «ایران در کنار فلسطین و مقابل اسرائیل و طرح آن ایستاده است، همان‌طور که در کنار لبنان ایستاده است تا خاک و سرزمین‌های عربی آزاد شود. ایران اولین کشوری بود که به ندای عراقی‌ها پاسخ داد وقتی که داعش تکفیری حمله کرد و مقدسات در خطر بود. جمهوری اسلامی ایران به مسائل مستضعفین پایبند است و این حق ایران بر گردن ماست که در کنارش باشیم.»
دبیرکل حزب‌الله در پایان سخنرانی خود بار دیگر بر تجدید بیعت با امام حسین(ع) تأکید کرد و به همراه عزاداران شعار «لبیک یا حسین» سر داد.
واکنش رسانه‌های صهیونیستی
رسانه‌های صهیونیستی اما اعلام کردند که سیدحسن نصرالله طبق شیوه خود ساده، صریح و حماسی درباره چیزهایی که همه ما باید آن را بدانیم سخن گفت. این رسانه‌ها افزودند: «ما باید با جدیت به سخنان نصرالله بپردازیم.» پیش از این نیز تحلیلگران صهیونیست اعلام کرده بودند که نصرالله رهبری صادق و راستگو است و تاکنون از او دروغی نشنیده‌ایم، بنابراین به هر وعده‌ای که می‌دهد عمل می‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: