يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۱۴۲۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با نماینده ولی فقیه در سپاه:
استاد برجسته درس خارج حوزه با تأکید بر تقویت روابط سپاه با مرجعیت گفت: عده‌ای می‌خواهند بین سپاه و مرجعیت و حوزه‌های علمیه جدایی ایجاد کنند، همه باید دست به دست هم بدهند تا نظام را حفظ کنند.

این مرجع تقلید در دیدار حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه سپاه در خط مقدم پشتیبانی از نظام است، گفت: حسن سپاه این است که بر اساس اعتقادات مذهبی بنیان شده یعنی یک نیروی نظامی خالص نیست بلکه یک نیرویی است که ریشه اش عقاید مذهبی است و نمی‌تواند از آن عقاید جدا شود.
وی افزود: فداکاری سپاه حد و مرز ندارد و همه جا حاضر است جانفشانی کند و حمایت‌هایی که سپاه در منطقه داشته، واقعا اثرگذار بوده و تاثیرات آن را با چشم می‌بینیم. آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با بیان اینکه آمریکا در جبهه نظامی واقعا شکست خورده است، گفت: آن‌ها حاضر نبودند بشار اسد سرپا بماند، در عراق چقدر به داعش کمک کردند، در لبنان چقدر حملات علیه حزب الله صورت دادند با این حال  آثار نقش آفرینی و حمایت  سپاه از جبهه مقاومت در مبازه با تروریسم تکفیری مشخص است.
استاد برجسته درس خارج حوزه خاطرنشان کرد: اکنون نیز دشمن از وجود سپاه ناراحت است و یکی از اولین شرط‌های مذاکره شان حذف سپاه و حشدالشعبی و حزب الله لبنان است، برای اینکه تا این‌ها هست آن‌ها نمی‌توانند مسلط شوند و کاری از این‌ها ساخته نیست. این مرجع تقلید افزود: سربازان آمریکایی با هدف پول می‌آیند؛ عده‌ای فرار کردند و عده‌ای خودکشی کردند و عده‌ای هم روانی شدند، چون برای این هدف نیامدند و برای یک درآمد آمدند، اما امثال سپاه که برنامه مکتبی دارند حاضرند همه چیزشان را بدهند و روحیه سپاه قابل مقایسه با آن‌ها نیست.
وی ادامه داد: تاکید می‌کنم رابطه سپاه با مراجع باید قوی باشد و جدایی نیفتد عده‌ای هستند دلشان می‌خواهد بین سپاه و مرجعیت و حوزه‌های علمیه جدایی ایجاد کنند، همه باید دست به دست هم بدهند تا نظام را حفظ کنند. آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: سعی کنید معارف مذهبی سپاه روزبروز ارتقاء پیدا کند، ارتقاء کیفی معارف و اعتقادات مذهبی و برنامه‌های دینی در سپاه خیلی مهم است، هر روز شبهه تازه‌ای می‌آید اگر آمادگی نباشد مشکلاتی پیش می‌آید، البته می‌دانم که در حال انجام این کار هستید. این مرجع تقلید ادامه داد: دشمن شناسی و شناخت شگرد‌ها و راه‌های دشمن را مورد توجه قرار دهید.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: در جریان فیضیه اگر دشمنانی دست داشتند، نتوانستند جدایی و بدبینی ایجاد کنند و در آینده هم نخواهند توانست؛ سپاه در خدمت اهل بیت(ع) و اسلام است و ما هم باید در خدمت کسانی باشیم که در خدمت اسلام و اهل بیت(ع) هستند. آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در دیدار حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی با بیان اینکه باید تمام  توجه سپاه به حفظ مقاصد دینی و اسلامی باشد، گفت: اگر مقاصد اسلامی و دینی و ولایت اهل بیت(ع) را پیاده کنیم، تمامی مقاصد دیگرمان  تامین می شود. نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین با آیت‌الله وحید خراسانی دیدار و گفت‌وگو کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: