شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
کد خبر: ۱۴۱۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
وزیر نیرو خبر داد
وزیر نیرو تابستان امسال را خشک‌ترین تابستان پنج دهه اخیر دانست و گفت: علیرغم افزایش دما در تابستان، دو هزار مگاوات برق در دوران اوج مصرف صرفه‌جویی کردیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا اردکانیان در همایش مبادله قراردادهای شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهارداشت: در ده ماه گذشته وزارت نیرو دوره‌های موفقی را پشت سر‌گذاشت و امروز شاهد به ثمر رسیدن تلاش هماهنگ قوای مختلف و سازمان‌های متفاوت در امر تحرک بخشیدن به واگذاری طرح‌های تملک سرمایه‌ای به بخش خصوصی است که افزایش‌اشتغال و توانمندسازی بخش خصوصی را در پی دارد.
وی افزود: همکاری وزارت نیرو با بخش خصوصی درخصوص واگذاری این طرح‌ها شامل ۴۱ پروژه در صنایع آب، برق و فاضلاب می‌شود که قرارداد مشارکت ۲۳ طرح آب و فاضلاب با همکاری بخش خصوصی منعقد شد.
وزیر نیرو ادامه داد: این وزارتخانه در قالب سیاست‌های دولت دوازدهم دوران مدیریت توامان عرضه و تقاضا (تولید و مصرف) را پی گرفته است. از همین رو توجه جدی به همه ذی‌نفعان شامل مصرف‌کنندگان بخش‌های صنعت، کشاورزی و خانگی در دستور کار وزارت نیرو است.
به گفته اردکانیان مرکز هماهنگی آب و انرژی وزارت نیرو برای پیگیری موضوع مدیریت توامان عرضه و تقاضا در بخش آب و برق راه‌اندازی شده است.
وزیر نیرو راه‌اندازی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی را در سال گذشته یادآور شد و گفت: این کارگروه متشکل از چهار وزارت نیرو، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و کشور و دو سازمان برنامه بودجه و حفاظت محیط‌زیست شامل چهار وزیر و دو معاون رئیس‌جمهور توانست تابستان امسال را که خشک‌ترین تابستان در پنج دهه گذشته است، با موفقیت پشت سر بگذارد.
اردکانیان تابستان امسال را از نظر مصرف برق پربازده‌ترین تابستان سال‌های اخیر دانست و افزود: تابستان امسال علیرغم افزایش دما و افزایش مصرف پیک برق، توانستیم دو هزار مگاوات در دوران اوج بار، صرفه‌جویی کنیم. در حالی که سال‌های متوالی رشد مصرف برق بیش از پنج درصد بود، امسال رشد مصرف برق کمی بیش از سه درصد بود که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده توانست این کمبود را جبران کند. از بردباری مردم به خاطر این موضوع تشکر می‌کنم.نام:
ایمیل:
* نظر: