دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
کد خبر: ۱۴۱۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴
ده‌ها تروریست کشته و زخمی شدند
روز گذشته پنج فروند موشک زمین به زمین، مقر تروریست‌های حزب دموکرات کردستان عراق را هدف قرار داد.

وبسایت «کردستان 24» اعلام کرد که دفتر اصلی حزب دموکرات کردستان در شهرستان کوی‌سنجق از توابع اربیل، هدف حمله موشکی قرار گرفته است.
این منبع به نقل از «ابراهیم جوکلی» نوشت که «تعدادی موشک از جانب [خاک] ایران به دفتر مرکزی حزب [گروهک دموکرات] در فاصله 65 کیلومتری مرز ایران اصابت کرده است.»
کردستان 24 با بیان اینکه این حمله چند کشته و زخمی بر جا گذاشته است، نوشت که یک مسئول دیگر [در گروهک] گفته که پنج نفر کشته و بیش از 35 نفر مجروح شده‌اند. اما برخی منابع دیگر تعداد کشته‌ها را 11 نفر ذکر کرده‌اند.
طبق این گزارش، «مصطفی مولودی» دبیرکل ‌و «خالد عزیزی» دبیرکل پیشین [گروهک] حزب دموکرات در میان مجروحان هستند.
این منبع به نقل از شاهدان عینی نوشت که تعدادی پهپاد در آسمان منطقه دیده شده که احتمالا ماموریت آنان ثبت حمله و نتیجه آن بوده است. کردستان 24 نوشت از 22 سال پیش تاکنون به این منطقه حمله‌ای از جانب ایران نشده است.
هنوز هیچ منبع رسمی در ایران به این خبر واکنش نشان نداده یا منبع دیگری این ادعای منابع کردی را تایید نکرده است.
بدلیل نزدیکی مقرهای حزب دموکرات کردستان ایران(حدکا) وحزب دموکرات کردستان(حدک) هر دو حزب اعلام کردند مورد هدف قرار گرفته‌اند و حزب دموکرات کردستان اکنون به کشته شدن 2تن از اعضای خود اعتراف کرده است.
این گروهک با صدور بیانیه‌ای گفته که نمی‌داند حمله هوایی بوده یا موشکی، اما تایید کرده‌اند که 9 تن از اعضای این گروهک به هلاکت رسیده و 30 نفر دیگر زخمی شده‌اند.
شبکه کردستان 24 وابسته به مسعود بارزانی اعلام کرد: مصطفی مولودی دبیرکل حزب دموکرات کردستان (حدک) نیز در بین زخمی شدگان می‌باشد.
تیرماه گذشته، تروریست‌ها با حمله به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه واقع در روستای دری منطقه مریوان در استان کردستان و متعاقباً انفجار زاغه مهمات، تعداد 10 تن از رزمندگان ایرانی را به شهادت رسانده بودند.نام:
ایمیل:
* نظر: