شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد خبر: ۱۳۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که والدین اسلووِنیایی «ملانیا ترامپ» همسر رئیس جمهوری آمریکا با اعمال نفوذ او موفق به کسب تابعیت این کشور شده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری «اِی بی سی»، «ویکتور و آمالیا کناوس» گرین کارت خود را به تازگی دریافت کرده‌اند. گرچه وکیل این دو هرگونه اعمال نفوذ خاندان ریاست جمهوری آمریکا را در این موضوع رد کرده، اما منابع آگاه به «اِی بی سی» گفته‌اند که ملانیا ترامپ خود پیگیر اعطای حق شهروندی به والدینش بوده است.
این در شرایطی است که رئیس جمهوری آمریکا پیش از این بارها از آنچه که «مهاجرت زنجیره‌ای» خوانده، انتقاد کرده است. وی چند ماه پیش از کنگره خواسته بود که از مهاجرت افراد به آمریکا، به صرف اینکه اعضای خانواده آن‌ها پیش از این به این کشور نقل مکان کرده‌اند، جلوگیری کند.
دولت ترامپ همواره موضع سرسختی در قبال مهاجران و پناهجویان داشته و برای متوقف کردن روند مهاجرت، دست به اقدامات متعدد از جمله لغو توافق‌های مربوطه و وضع قوانین محدودکننده زده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی‌بی‌سی، والدین ملانیا ترامپ که اهل اسلوونی هستند، پیش از این مجوز اقامت در آمریکا را دریافت کرده بودند و در این کشور زندگی می‌کردند. ملانیا ترامپ خود در سال ۲۰۰۶ شهروندی آمریکا را دریافت کرد. او در سال ۲۰۰۱ با ویزای مخصوص افراد دارای قابلیت‌های خاص به عنوان مدل به آمریکا مهاجرت کرده بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: